Kraków. Poszukiwany "czerwoną notą" za przemyt kokainy i pranie pieniędzy wpadł na lotnisku

Polska
Kraków. Poszukiwany "czerwoną notą" za przemyt kokainy i pranie pieniędzy wpadł na lotnisku
CBŚP

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali na lotnisku w podkrakowskich Balicach poszukiwanego czerwoną notą Interpolu 64-letniego obywatela Portugalii. Fernando F. był ścigany przez Argentynę w związku z podejrzeniem m.in. przemytu kokainy i działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Do policjantów z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach oraz z grupy tzw. "łowców cieni" dotarła w ostatnich dniach informacja, że w Polsce może przebywać poszukiwany czerwoną notą Interpolu 64-letni Fernando F. - podało CBŚP.

 

ZOBACZ: Kokaina w bananach. Jest oświadczenie Biedronki

 

- Obywatel Portugalii był ścigany od 2015 roku przez służby argentyńskie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw narkotykowych, głównie przemytu kokainy, ale także prania pieniędzy i działania w zorganizowanej grupie przestępczej - poinformowała rzeczniczka CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz.

 

Miał fałszywy grecki paszport

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do Polski przyleciał 21 stycznia 2022 roku, posługując się sfałszowanym paszportem greckim. Wpadł na lotnisku w Balicach, gdy próbował odlecieć do Portugalii - podkreśliła policjantka.

 

ZOBACZ: Kokaina w ziarnach kawy. Paczkę zaadresowano do filmowego mafiozo

 

Policjantka wskazała, że współpracę ze służbami zagranicznymi koordynował i wspierał oficer łącznikowy CBŚP w Hadze.

 

- W działaniach na lotnisku wsparcia udzielili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach Karpackiego Oddziału Straży Granicznej - podała policjantka.

 

- Zgodnie z argentyńskim prawem, tego typu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do 27 lat - dodała rzeczniczka CBŚP.

 

WIDEO - Fernando F. miał fałszywy grecki paszport. Wybierał się do Portugalii

 

hlk / Polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie