Wrocław. Mała dziewczynka błąkała się po ulicach miasta. Policja odnalazła jej matkę

Polska
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu
Policja szukała opiekunów dziewczynki, która błąkała się po Wrocławiu

Wrocławska policja odnalazła matkę kilkuletniej dziewczynki, która w piątek rano sama szła ulicą Odrzańska. Dziecko ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych zostało przewiezione do jednego z wrocławskich szpitali. Okazało się, że matka, pod opieką której miała być dziewczynka, była pod wpływem alkoholu. Z kolei ojciec dziecka był w tym czasie w pracy.

Jak wynika z komunikatu Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, o dziecku pozostawionym w piątek rano bez opieki poinformowała policję kobieta przechodząca ulicą Odrzańską.

 

ZOBACZ: Dolnośląskie. Policyjny Black Hawk transportował serce do przeszczepu. "Liczy się każda minuta"

 

Dziecko było ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych. Policja i ratownicy medyczni udzielili dziewczynce pomocy. Trafiła ona na obserwację do jednego z wrocławskich szpitali; jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Poszukiwania rodziców dziecka

Policjanci z Wrocławia przez kilka godzin poszukiwali rodziców dziecka. Opublikowali również wizerunek dziewczynki. Przyniosło to rezultaty. Funkcjonariuszom udało się odnaleźć matkę kilkulatki. Kobieta była pod wpływem alkoholu - miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

 

ZOBACZ: Trzylatek boso błądził po ulicach Pisza. "Był bardzo przestraszony i zagubiony"

 

Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny, a swoje czynności prowadzi również miejscowa prokuratura.

 

"Jeżeli okaże się, że matka dziewczynki naraziła ją na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia to zgodnie z treścią art. 160 kodeksu karnego może jej grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat" - poinformowała policja.

kmd/dk/PAP/Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!