Tokio. Polskie kajakarki zdobyły brązowy medal w K4 500 m

Sport
PAP/Leszek Szymański
Polskie kajakarki

Polki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyły brązowy medal w K4 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Zwyciężyły Węgierki przed Białorusinkami.

Biało-czerwone na półmetku były czwarte, ale udało im się wyprzedzić osadę Nowej Zelandii, którą prowadziła trzykrotna złota medalistka igrzysk w Tokio Lisa Carrington. Polki straciły do Węgierek 0,982 sekundy.

 

Naja i Puławska po raz drugi stanęły na podium w Tokio. We wtorek wywalczyły srebrny medal w dwójce na 500 m.

 

Naja zdobyła już czwarty medal w historii swoich startów na igrzyskach olimpijskich. W 2012 roku w Londynie i w 2016 w Rio de Janeiro sięgnęła po brąz w dwójce z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską).

Piotr Gliński gratuluje

Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński pogratulował na Twitterze polskim kajakarkom. 

 

"Warto zauważyć, że Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska to stypendystki programu PFNteam100 Fundacja PFN!" - dodał wicepremier na Twitterze.

 

 

To 13. medal wywalczony przez polskich sportowców w Tokio. Na dorobek składają się cztery złote krążki zdobyte przez lekkoatletów. Na najwyższym stopniu podium stanęli sztafeta mieszana 4x400 m, Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki w rzucie młotem oraz sensacyjnie Dawid Tomala w chodzie na 50 km.

 

ZOBACZ: Tokio 2020. Polka na czwartym miejscu, ale z rekordem świata

 

Przedstawiciele "królowej sportu" dołożyli też jeden srebrny - Maria Andrejczyk w rzucie oszczepem oraz trzy brązowe medale: Malwina Kopron i Paweł Fajdek w młocie, a także Patryk Dobek w biegu na 800 metrów. Na najniższym stopniu podium stanął też zapaśnik stylu klasycznego Tadeusz Michalik.

 

Trzy inne srebrne medale zostały "wyłowione z wody" przez kobiety: wioślarki w czwórce podwójnej, kajakarki w K2 na 500 m oraz żeglarki w klasie 470.

an/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!