Transparenty, balony i łzy wzruszenia. Kibice i sąsiedzi witają polskich medalistów z Tokio

Sport
Transparenty, balony i łzy wzruszenia. Kibice i sąsiedzi witają polskich medalistów z Tokio
Grzegorz Parszuto
Tadeusz Michalik witany przez kibiców

Patryk Dobek zdobył brązowy medal w biegu na 800 metrów podczas igrzysk w Tokio. W rodzinnych stronach już szykują mu huczne powitanie. Z kolei Tadeusz Michalik, brązowy medalista w zapasach, już wrócił do domu. Nie spodziewał się takiego powitania. Mieszkańcy skrzyknęli się spontanicznie, przygotowali transparenty, biało-czerwone balony i obowiązkowy wieniec laurowy dla mistrza.  

Najpierw wzruszenie po zdobyciu brązu w zapasach na igrzyskach w Tokio, potem łzy na lotnisku w Warszawie, kiedy mistrza witał tłum kibiców. - Jestem w szoku. Tyle osób przyszło mnie przywitać - komentował na gorąco Tadeusz Michalik zaraz po przylocie do Polski.

Transparenty, balony i wieniec laurowy

Tadeusz Michalik nie spodziewał się takiego powitania, ale jeszcze bardziej był zaskoczony ponad setką osób czekających przed blokiem, w którym mieszka. Mieszkańcy Koziegłów koło Poznania skrzyknęli się spontanicznie, przygotowali transparenty, biało-czerwone balony i obowiązkowy wieniec laurowy dla mistrza.  

 

WIDEO: Tadeusz Michalik witany w Koziegłowach

 

We wtorek Tadeusz Michalik zdobył brązowy medal w kat. 97 kg w zapasach w stylu klasycznym. W ostatniej walce Polak pokonał Węgra Alexa Georgo Szoke 10:0. 

Baner dla Patryka

Patryk Dobek nie wrócił jeszcze do domu, czeka już tam jednak na niego godne przywitanie. Na przykład wielki baner, wywieszony w momencie, gdy sportowiec wyleciał na igrzyska w Tokio. Gdy jeszcze nie było wiadomo, że zdobędzie brązowy medal w biegu na 800 metrów.

 

- Chcielibyśmy mu przede wszystkim podziękować za ten wielki wyczyn - powiedział wójt gminy Karsin, Roman Brunke. To właśnie z tej gminy, dokładnie z miejscowości Osowo pochodzi Dobek.

 

WIDEO: Mieszkańcy gminy Karsin czekają na powrót olimpijczyka

 

 

Sportowiec po powrocie z Japonii otrzyma honorowe obywatelstwo gminy. Z kolei sala sportowa w Karsinie nosić będzie jego imię. Obok tej sali jest bieżnia, na której trenował olimpijczyk.


- Jesteśmy bardzo dumni. Brak słów, tak duże emocje - mówił ojciec sportowca, Sławomir Dobek. - Dziękuję wszystkim kibicom za dopingowanie Patryka - dodał.

 

ZOBACZ: Tokio 2020. Duży awans Polski w klasyfikacji medalowej igrzysk

 

Patryk Dobek to odkrycie tego sezonu. Wcześniej specjalizował się w biegu na 400 m przez płotki. Wiele lat próbował nawiązać do sukcesów Marka Plawgi i Pawła Januszewskiego. Aż przekonał go do siebie trener Zbigniew Król.

 

 

Polscy sportowcy wywalczyli do tej pory jedenaście medali na igrzyskach w Tokio.

 

Wszystkie cztery złota w tegorocznych igrzyska są dziełem lekkoatletów. Przedstawiciele "królowej sportu" dołożyli też trzy brązowe medale. Trzy srebra zostały natomiast "wyłowione z wody" przez kobiety: wioślarki w czwórce podwójnej, kajakarki w K2 na 500 m i żeglarki w klasie 470.

 

an/msl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie