Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 1 sierpnia

Polska
Polsat News
W szpitalach z powodu COVID-19 przebywa ponad 200 chorych

Mamy 91 zakażeń koronawirusem - poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 nie odnotowano żadnych zgonów. Tydzień temu informowano o 82 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. W zeszłą niedzielę zmarła jedna osoba.

Mamy 91 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (16), podkarpackiego (11), małopolskiego (10), śląskiego (10), lubelskiego (7), kujawsko-pomorskiego (5), pomorskiego (5), wielkopolskiego (5), dolnośląskiego (4), łódzkiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), zachodniopomorskiego (3), opolskiego (2), podlaskiego (2), świętokrzyskiego(1), lubuskiego (0).

 

 

4 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 883 029/ 75 261 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

 
W ciągu doby wykonano ponad 33,3 tys. testów na koronawirusa.

 

Pawie 80 tys. osób na kwarantannie

W szpitalach jest 277 chorych z COVID-19, a 35 z nich jest podłączonych do respiratorów – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.

 

Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowane są 6184 łóżka i 601 respiratorów.

 

Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywa 77 828 osób. Resort podał, że wyzdrowiało dotąd 2 653 807 zakażonych.

 

Promocja szczepień

Podczas piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przekonywał Polaków do przyjmowania preparatu przeciw COVID-19. Powiedział, że być może aktualne wskaźniki zakażeń nie robią wrażenia na większości Polaków, ale chciałby zwrócić uwagę na to, jak "często nasza przewaga nad covidem okazała się krucha".

 

- Chciałbym zaapelować raz jeszcze o szczepienia. (…) To, co dzieje się w Europie Zachodniej wskazuje na ryzyko. W Europie Zachodniej - w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji - notuje się po kilkanaście, a nawet dwadzieścia kilka tysięcy przypadków koronawirusa dziennie - mówił.

 

Podkreślił, że "dzisiaj zaszczepienie się jest jedyną i skuteczną metodą walki z koronawirusem". - Jego ofiarami padają w 99 proc. osoby niezaszczepione - dodał.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Kobiety twierdzą, że urosły im piersi po przyjęciu szczepionki Pfizera

 

Zaapelował również do przeciwników szczepień, by nie zaprzestali szerzenia fake newsów i prowadzenia kampanii agresji. 

Nowe programy

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował o uruchomieniu dwóch nowych programów zachęcających do szczepień. - Pierwszy program to "Rosnąca odporność". Jest to program dla samorządów. Otóż proszę państwa trzy gminy w każdym powiecie ziemskim, które odnotują najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia otrzymają odpowiednio 1 mln złotych za pierwsze miejsce, pół miliona za drugie i 250 tys. złotych za trzecie miejsce - powiedział Dworczyk.

 

Drugi program dotyczyć będzie powstania objazdowych punktów szczepień.  

 

ZOBACZ: Facebook, Netflix i Google wprowadzają obowiązek szczepienia pracowników

 

- W oparciu o urzędy wojewódzkie zostaną uruchomione takie mobilne punkty, które będą jeździły po tych gminach, gdzie jest najmniej osób zaszczepionych, gdzie mieszkańcom być może najtrudniej było dotrzeć do punktów szczepień - powiedział szef KPRM.

pgo/Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!