Zwłoki dziewczyny znaleziono 3 lutego rano. Były ukryte za garażami.


Przy ciele nie było dokumentów ani telefonu. Po kilku godzinach śledczy ustalili, że to 17-letnia Alicja z Boguszowic niedaleko Rybnika.


Dziewczyna prawdopodobnie została uduszona. Dzięki zeznaniom świadków i nagraniu z monitoringu funkcjonariusze odtworzyli ostatnie godziny jej życia - od piątkowego wieczoru do sobotniego poranka.


Ustalili, że 17-latka wyszła z lokalu w centrum miasta w towarzystwie 20-letniego mieszkańca Rybnika. Zatrzymano go w niedzielę w południe. Po przesłuchaniu postawiono mu zarzut zabójstwa, za co grozi dożywocie.


Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o aresztowaniu go na trzy miesiące.


Nazwiska i pseudonimy w nagraniu


Internauci poinformowali rybnik.com.pl, że z konta Alicji na Facebooku zniknęły wszystkie jej zdjęcia i wpisy. Ktoś usunął także status "in memoriam" przyznawany przez portal osobom zmarłym.


Znajomi dziewczyny mieli dostać z jej konta wiadomość z grafiką ducha.


Ktoś na profilu 17-latki umieścił też film składający się głównie z "telewizyjnych szumów". W tle zakłóceń pojawiają się jednak fragmenty nagrań, m.in. bijatyki czy postaci idącej wzdłuż zarośli.


Zdaniem dziennikarzy portalu, nagranie zawiera ukryty przekaz alfabetem Morse’a. W wiadomości mają być zaszyfrowane nazwiska i pseudonimy osób, które znała Alicja.


"Po publikacji tego filmu zgłosiła się do nas osoba, której zdaniem fragmenty filmu zostały skradzione i że jest to działanie wrogich mu osób z »alternatywnej sieci«" - podał rybnik.com.pl.

 

Sugeruje, że zna szczegóły zbrodni


Osoba podszywająca się pod dziewczynę prowadziła także korespondencję z jej znajomymi, sugerując, że zna szczegóły zbrodni.


Sprawę badają policja i prokuratura.


- Powiadomiły nas o tym dwie osoby, które wcześniej przesłuchiwane były w charakterze świadków w sprawie o zabójstwo - powiedział portalowi gazeta.pl Rafał Łazarczyk, zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku. - Prokurator wystąpił o zabezpieczenie danych do Facebooka, co do których mamy nadzieję, że pozwolą na identyfikację sprawcy - dodał.


W poniedziałek konto Alicji na FB zostało zablokowane.

 

rybnik.com.pol, gazeta.pl, polsatnews.pl