Ciało nastolatka znaleziono przy drodze. Przyczyną śmierci niewydolność krążeniowo-oddechowa

Polska
Ciało nastolatka znaleziono przy drodze. Przyczyną śmierci niewydolność krążeniowo-oddechowa
Polsat News

Niewydolność krążeniowo-oddechowa była przyczyną śmierci 15-latka, którego zwłoki znaleziono w poniedziałek w podgorzowskich Ciecierzycach. Nie stwierdzono obrażeń zewnętrznych - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Roman Witkowski.

Taka jest wstępna opinia biegłego po przeprowadzonej we wtorek sekcji. Nie określił on jeszcze przyczyny niewydolności krążeniowo-oddechowej u 15-latka.

 

Witkowski wyjaśnił, że opracowanie szczegółowej opinii wymaga więcej czasu. Podczas sekcji zostały pobrane próbki do badań toksykologicznych w celu sprawdzenia, czy chłopak w chwili śmierci mógł być pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

 

Osoby, które mogły mieć kontakt z chłopcem zatrzymane

 

- Na tę chwilę nic nie wskazuje, by do śmierci nastolatka przyczyniły się osoby trzecie, ale taka wersja zdarzenia nie może być jeszcze całkowicie wykluczona. Do sprawy zatrzymano wczoraj dwie osoby mogące posiadać wiedzę na temat okoliczności istotnych dla jej wyjaśnienia. Prawdopodobnie to one, jako ostatnie, mogły mieć kontakt z pokrzywdzonym. Niebawem zostaną przesłuchane - powiedział Witkowski.

 

Zgłoszenie o chłopaku leżącym przy drodze policja otrzymała w poniedziałek po godz. 13:00. Na miejsce udała się grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator. Przybyły lekarz stwierdził zgon nastolatka. Z kolei policjanci potwierdzili jego tożsamość.

 

Śledztwo w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Gorzowie Wlkp.

 

PAP

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze