Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmiertelnego pobicia nastolatka w Krakowie

Polska
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmiertelnego pobicia nastolatka w Krakowie
Polsat News

Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmiertelnego pobicia 19-latka na ul. Teligi w Krakowie. - Zaatakowany we wtorek wieczorem nastolatek w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie w czwartek zmarł - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko.

Wcześniej krakowska policja podawała, że ofiara napaści miała 18 lat. Zdaniem policji, pobicie nastolatka było zaplanowane, prawdopodobnie chodziło o porachunki pseudokibiców.

 

- Śledztwo prowadzone jest w sprawie śmiertelnego pobicia i z użyciem niebezpiecznych narzędzi - powiedział w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko. Sprawcom grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Uzbrojeni w siekiery i maczety

 

Według ustaleń prokuratury, do ataku doszło we wtorek ok. godz. 20. na ul. Teligi. Z relacji świadków wynika, że 19-latek był w towarzystwie dwóch znajomych, kiedy nadbiegła grupa początkowo pięciu osób zamaskowanych uzbrojonych w siekiery i maczety.

 

Pokrzywdzony i jego koledzy zaczęli uciekać. Czteroosobowa grupa udała się za 19-latkiem. Następnie nadbiegło jeszcze sześciu sprawców i wszyscy oni zaatakowali pokrzywdzonego.

 

W wyniku napaści nastolatkowi odcięto rękę na wysokości łokcia, doznał on też szeregu obrażeń nóg. Z miejsca zdarzenia został on w ciężkim stanie przetransportowany karetką pogotowia do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie w czwartek nad ranem zmarł.

 

Emblematy jednego z klubów piłkarskich

 

Prokuratura poinformowała ponadto, że w toku dotychczas przeprowadzonych czynności wykonano oględziny miejsca zdarzenia z udziałem prokuratora, podczas których zabezpieczono ślady i przedmioty pochodzące najprawdopodobniej od pokrzywdzonego. Przesłuchiwani są świadkowie.

 

Z ustaleń śledztwa wynika, iż ataku dopuściła się grupa ok. 10 osób ubranych w czarne kurtki, z zamaskowanymi twarzami, z widocznymi emblematami kibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich.

 

W toku śledztwa kontynuowane są czynności operacyjne, zostanie także przeprowadzona sekcja zwłok pokrzywdzonego.

 

Funkcjonariusze policji zatrzymują kolejne osoby, których udział w zdarzeniu jest weryfikowany w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy - podała prokuratura. 

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie