Wszedł za nastolatką na klatkę i złapał ją za twarz. Uciekł, gdy dziecko się wyrwało. Szuka go policja

Polska

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach poszukują mężczyzny, podejrzewanego o naruszenie nietykalności cielesnej 14-latki. W zeszły czwartek na klatce w bloku złapał 14-latkę za twarz, a gdy dziewczynka się wyrwała, uciekł. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek 18 stycznia około 14:40 na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, za 14-latką do klatki schodowej bloku wszedł nieznany mężczyzna. Gdy dziecko wsiadło do windy, mężczyzna wszedł tam za nim. Kiedy dziewczynka opuszczała windę na wyższej kondygnacji sprawca nadal szedł za nią.

 

W pewnym momencie poszukiwany zaatakował nastolatkę, chwytając ją za twarz. Dziewczynka wyrwała się napastnikowi, który natychmiast uciekł z bloku.

 

Osiedle Tysiąclecia znajduje się w sąsiedztwie Parku Śląskiego, Stadionu Śląskiego, Wesołego Miasteczka i Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

 

Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód.

 

Kryminalni przesłuchali świadków oraz przejrzeli zapisy z monitoringu miejskiego i kamer umieszczonych na placówkach handlowych. Wizerunek mężczyzny został zarejestrowany przez kamery monitoringu.

 

Wszystkie osoby, które posiadają informacje o samym zdarzeniu lub mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 25 55, 32 200 20 00 lub 112.

 

 

polsatnews.pl

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze