Nie ma potrzeby wprowadzania nowych ograniczeń - Sasin w "Gościu Wydarzeń"

Polska

- Przypomnę, te przepisy (które są - red.) mówią, że nie wolno gromadzić się w miejscach publicznych, że można w tych miejscach publicznych przebywać tylko w niezbędnych do życia sytuacjach, czyli zakupów, udawania się do pracy. Można jakieś również formy rekreacji odbywać, ale tylko w grupie nie więcej niż dwuosobowej i tylko raz dziennie, żeby nie potęgować tych niebezpieczeństw - powiedział wicepremier Jacek Sasin w "Gościu Wydarzeń".

- Apelujemy do samorządów, które mają możliwość zamykania publicznych miejsc jak parki, ogrody, bulwary, czy takie miejsca, gdzie tradycyjnie gromadzą się mieszkańcy - powiedział Sasin.

Według niego władze mają wystarczające narzędzia by te przepisy egzekwować.

- Możemy też apelować, żeby przestrzegać przepisów, bo przecież tu chodzi o bezpieczeństwo każdego z nas. Nie przestrzegając tych przepisów występujemy przeciwko sobie i swoim najbliższym - powiedział polityk.

- Będą wzmożone kontrole i wzmożone patrole służb publicznych, policji, być może będziemy chcieli do tych policyjnych zespołów dołączać żołnierzy tak, żeby rzeczywiście wyegzekwować te przepisy, które już są, a które są dosyć rygorystyczne - powiedział Sasin.

 

 

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!