Sasin: zamiast kolejnych ograniczeń, być może żołnierze w patrolach z policją

Polska
Sasin: zamiast kolejnych ograniczeń, być może żołnierze w patrolach z policją
Polsat News

- Nie ma dzisiaj potrzeby wprowadzania kolejnych ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa. Trzeba przestrzegać przepisów, które już obowiązują - powiedział w "Gościu Wydarzeń" wicepremier Jacek Sasin. Wcześniej Piotr Gliński, także wicepremier, zapowiadał, że rząd wprowadzi jednak kolejne obostrzenia. Miały, według niego, dotyczyć miejsc pracy i sklepów.

Według Sasina nie ma potrzeby wprowadzania nowych ograniczeń. Zdaniem ministra wystarczy, aby Polacy przestrzegali tych ograniczeń, które już są.

 

Sasin: "Będą wzmożone kontrole i wzmożone patrole"

 

- Nie ma potrzeby, żeby dzisiaj wprowadzać jeszcze dalej idące obostrzenia. Dzisiaj trzeba przestrzegać tych przepisów, które już wprowadziliśmy - powiedział minister aktywów państwowych.

 

 

- Przypomnę, te przepisy (które są - red.) mówią, że nie wolno gromadzić się w miejscach publicznych, że można w tych miejscach publicznych przebywać tylko w niezbędnych do życia sytuacjach, czyli zakupów, udawania się do pracy. Można jakieś również formy rekreacji odbywać, ale tylko w grupie nie więcej niż dwuosobowej i tylko raz dziennie, żeby nie potęgować tych niebezpieczeństw - powiedział wicepremier Jacek Sasin w "Gościu Wydarzeń".

 

ZOBACZ: 91 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. 2 kolejne osoby zmarły

 

- Apelujemy do samorządów, które mają możliwość zamykania publicznych miejsc jak parki, ogrody, bulwary, czy takie miejsca, gdzie tradycyjnie gromadzą się mieszkańcy - powiedział polityk PiS.

 

Według niego władze mają wystarczające narzędzia by te przepisy egzekwować.

 

- Możemy też apelować, żeby przestrzegać przepisów, bo przecież tu chodzi o bezpieczeństwo każdego z nas. Nie przestrzegając tych przepisów występujemy przeciwko sobie i swoim najbliższym - powiedział polityk.

 

- Będą wzmożone kontrole i wzmożone patrole służb publicznych, policji, być może będziemy chcieli do tych policyjnych zespołów dołączać żołnierzy tak, żeby rzeczywiście wyegzekwować te przepisy, które już są, a które są dosyć rygorystyczne - powiedział Sasin.

 

WIDEO - Jacek Sasin: nie ma potrzeby wprowadzania nowych restrykcji

 

 

Gliński: restrykcje dotyczące pracy i sklepów

 

- Ten wirus się rozprzestrzenia mimo wprowadzonych restrykcji. Myślę, że te restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze. Sytuacja jest poważna, czeka nas trudny czas, nie wiadomo kiedy on się skończy. Musimy być wszyscy odpowiedzialni - powiedział z kolei wcześniej w niedzielę Polsat News wicepremier Piotr Gliński (PiS).

 

ZOBACZ: Gliński: rząd wprowadzi kolejne obostrzenia ws. koronawirusa. Będą dotyczyć sklepów i miejsc pracy

 

- Izolacja musi być zachowana w sklepach, w miejscach pracy, w środkach komunikacji publicznej. Musimy pamiętać, że to jest wyjątkowy czas - podkreślił minister kultury i dziedzictwa narodowego. 

 

Wicepremier podkreślił, że "niestety podczas tego weekendu pojawiły się dość duże zbiorowiska osób w różnych miejscach publicznych".

 

 

hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie