Plaża na Gubałówce. To najwyżej położona plaża w Polce

Polska
Plaża na Gubałówce. To najwyżej położona plaża w Polce
pkl.pl
Plaża na Gubałówce

Plaża na Gubałówce została otwarta na okres tegorocznych wakacji. To najwyżej położona plaża w Polsce. Można z niej podziwiać panoramę Tatr, a Polskie Linie Kolejowe organizują specjalną akcję, dzięki czemu atrakcji będzie jeszcze więcej.

Od soboty przez całe wakacje będzie otwarta piaszczysta plaża na szczycie Gubałówki. To najwyżej położona plaża w Polsce - znajduje się na wysokości 1120 m n.p.m., tuż przy górnej stacji kolejki linowej. 

 

ZOBACZ: Najczystsza plaża nad Bałtykiem. Turyści są zachwyceni

 

Zalety plaży opisuje samorządowy portal Kraków Nasze Miasto. "Cały teren wysypany został piaskiem. Znalazła się także duża piaskownica dla najmłodszych. A do tego wygodne kanapy zbudowane z palet. Można na nich posiedzieć i napawać się widokiem na Zakopane i Tatry" - opisano. Co więcej, wstęp na plażę będzie bezpłatny

Plaża na Gubałówce. Jakie będą atrakcje?

Z okazji otwarcia plaży na Gubałówce Polskie Linie Kolejowe przygotował liczne zabawy i atrakcje dla dzieci. - Uwielbiana przez turystów góra na czas wakacji zamienia się w najwyżej położoną plażę w Polsce z letnią strefą rozrywki, w której możemy liczyć na urozmaicony plan rekreacyjnych wydarzeń - zdradziła w rozmowie z PAP Marta Grzywa z PKL. 

 

ZOBACZ: Rajska plaża nad Bałtykiem. Jak do niej dotrzeć?

 

Cztery razy w tygodniu na Gubałówce będą organizowane zabawy, a wśród nich: hawajskie animacje, warsztaty artystyczne, rugby dla dzieci i góralskie zabawy. Hawajskie animacje zaplanowano na każdy letni wtorek, z wyjątkiem 23 lipca.  Turyści będą mieli okazję spróbować swoich sił w hawajskim limbo, zumbie oraz w tradycyjnym hawajskim tańcu hula.

 

W środy będzie można wziąć udział w rozgrywkach plażowego rugby. Zajęcia na szczycie poprowadzą zawodnicy kadry narodowej mężczyzn. Natomiast w czwartki będzie można wziąć udział w warsztatach artystycznych i rękodziełach. 

 

ZOBACZ: "Polski Balaton" zachwyca widokami. Turkusowa woda i malownicza plaża

 

Nie zabraknie również typowo regionalnych zabaw. - Wakacyjne soboty na Gubałówce to ukłon w stronę podhalańskich tradycji. Będzie można wówczas wziąć udział w tzw. góralskich śpasach, czyli regionalnych konkurencjach i zabawach. Chętni będą mogli też wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami - podkreśliła przedstawicielka PKL. 

 

To jeszcze nie konie - od 20 do 28 lipca na plaży na Gubałówce zaplanowano Tatrzański Festiwal Minerałów i Biżuterii, podczas którego miłośnicy kamieni będą mogli obejrzeć ciekawe okazy.

Agata Sucharska / Polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie