"Radości, dumy i wytrwałości". Para prezydencka składa życzenia z okazji Dnia Ojca

Polska
"Radości, dumy i wytrwałości". Para prezydencka składa życzenia z okazji Dnia Ojca
Łukasz Błasikiewicz/KPRP
Para prezydencka składa życzenia na dzień ojca

Para prezydencka złożyła oficjalne życzenia z okazji Dnia Ojca. "Składamy Panom serdeczne życzenia radości z rodzinnego życia, dumy z rozwoju i osiągnięć dzieci oraz siły i wytrwałości w wypełnianiu pięknych i trudnych ojcowskich obowiązków" - przekazali w liście. "Ojciec to nie tylko osoba dbająca o materialny byt rodziny - to przede wszystkim doświadczony przewodnik i nauczyciel" - dodali.

Para prezydencka złożyła oficjalne życzenia wszystkim ojcom z okazji ich święta. "Składamy Panom serdeczne życzenia radości z rodzinnego życia, dumy z rozwoju i osiągnięć dzieci oraz siły i wytrwałości w wypełnianiu pięknych i trudnych ojcowskich obowiązków" - przekazali Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. "Niech miłość, zaufanie, wdzięczność i szacunek zarówno młodszych, jak i starszych pociech będą dla Panów nagrodą i źródłem codziennej satysfakcji" - dodali. 

 

Prezydent i pierwsza dama podziękowali również wszystkim ojcom za "towarzyszenie dzieciom na wszystkich etapach rozwoju; za bycie ich obrońcami, opiekunami i przyjaciółmi; za długie lata prowadzenia ich ku samodzielności". 

 

ZOBACZ: Andrzej Duda przyleciał do Chin. Uroczyste powitanie na lotnisku

 

"Nie ma większego szczęścia dla rodzica niż patrzeć, jak jego dziecko wzrasta, zmieniając się w młodego, a potem dojrzałego człowieka i w końcu zaczyna wieść własne, dorosłe życie. Każdy ojciec, troszcząc się o swoje dzieci, pokazując im świat i ucząc funkcjonowania w nim, robi to, bo pragnie dla nich dobrej przyszłości" - wskazali. Tą myślą podzieliła się również na platformie X Kancelaria Prezydenta

Dzień Ojca 2024. Para prezydencka składa życzenia

Prezydent i pierwsza dama wskazali również na znaczenie ojców w życiu dzieci. "Za sprawą ojców dzieci otrzymują niezwykle cenne dary, jakimi są poczucie własnej wartości, pewność siebie, wpojone zasady moralne i patriotyczne. Ojciec to nie tylko osoba dbająca o materialny byt rodziny – to przede wszystkim doświadczony i mądry przewodnik i nauczyciel. Ten, który uczy życia i pokazuje, na jakich fundamentach warto je budować" - napisali w podziękowaniu.

 

ZOBACZ: Dzień Dziecka. Życzenia od pary prezydenckiej i "Bajkowy Ogród" u Donalda Tuska

 

O dniu ojca przypomniał też na platformie X premier Donald Tusk. "Jako dobry dziadek przypominam moim wnukom, aby pamiętały w Dniu Ojca o moim synu" - napisał. 

Pola Kajda / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie