Najpiękniejszy włoski kurort wybrany. Pokonał silną konkurencję

Świat
Najpiękniejszy włoski kurort wybrany. Pokonał silną konkurencję
Wikimedia Commons/Spinoziano
Pollica została uznana za najpiękniejszy kurort

Pollica na południu Włoch została uznana za najpiękniejszy kurort plażowy w kraju. Miejscowość wygrała spośród 432 lokalizacji. W zestawieniu pojawiły się także mieściny usytuowane nad jeziorami. Tymczasem Italia mierzy się z falą upałów, co może utrudniać wakacyjny wypoczynek;.

Pollica w Kampanii wybrana najpiękniejszym kurortem plażowym we Włoszech w rankingu Five Sails opublikowanym w piątek przez Legambiente (Liga Ochrony Środowiska) i włoski Touring Club - podaje agencja Ansa. 


Drugie miejsce zajmuje Nardo w Apulii, trzecie Baunei we wschodniej Sardynii, czwarte Domus De Maria w południowej Sardynii, zaś piąte Castiglione della Pescaia w południowej Toskanii.

Włochy. Wybrano najpiękniejsze kurorty

W rankingu wybrano też najpiękniejsze kurorty usytuowane nad jeziorem. Pierwsze miejsce przyznano Molveno w pobliżu Trydentu, zaś Appiano sulla Strada del Vino w pobliżu Bolzano znalazło na drugim miejscu. Trzecie miejsce zajmuje Massa Marittima w pobliżu Grosseto w południowej Toskanii.

 

ZOBACZ: Ekstremalne upały w trakcie pielgrzymki. Nie żyje kilkaset osób

 

Łącznie w rankingu wyróżniono 33 miejsca we Włoszech. Wybrano je spośród 432 lokalizacji.

 

Twórcy plebiscytu brali pod uwagę m.in. krajobraz, ofertę turystyczną, stan plaż czy jakość usług hotelowych. 

Włochy. Upały i problemy z wodą

W ostatnich dniach, w środku sezonu letniego Włochy pozostają pod wpływem przynoszącego upały tzw. antycyklonu afrykańskiego Minos. Temperatury sięgają tam 40 stopni C; najwyższe - do 44 stopni na Sardynii.

 

Tymczasem na wyspie Capri brakuje wody z powodu awarii sieci wodociągowej. Burmistrz Paolo Falco wydał rozporządzenie, na mocy którego na Capri nie mogą przybywać turyści. Jak wyjaśnił, w obecnej sytuacji nie da się zagwarantować podstawowych usług tysiącom osób, odwiedzających wyspę każdego dnia.

 

ZOBACZ: Włochy. Restaurator oferuje 300 euro za znalezienie kelnera

 

Obecnie woda docierająca do mieszkańców pochodzi z miejscowych zbiorników, w których znajdują się jej zapasy, ale i one w każdej chwili mogą się wyczerpać - podkreślono w komunikacie samorządu.

 

Kłopoty z wodą utrzymują się również w rejonie Sorrento - powiadomiły lokalne media z regionu Kampania na południu Włoch. 

Anna Nicz / pbi / polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie