W Grecji turyści znikają bez wieści. Dramatyczne doniesienia

Świat
W Grecji turyści znikają bez wieści. Dramatyczne doniesienia
Pixabay
Kolejni turyści zaginęli w Grecji

Greckie media obiegła informacja o zaginięciu kolejnej turystki, która wyszła z pensjonatu pospacerować. Służby prowadzą intensywne poszukiwania, ale spodziewają się, że kobieta zmarła w wyniku upałów. W ostatnim czasie w Grecji zginęło w ten sposób pięcioro turystów.

W Grecji zaginęła kolejna turystka. 73-letnia Francuzka spędzająca wakacje na greckiej wyspie Sikinos wyszła z hotelu w piątek i przepadła bez wieści. Jak przekazuje Ilias Gavanas - właściciel lokalu, kobieta wysłała do niego wiadomość z prośbą o pomoc, ale nie sprecyzowała, gdzie jest.
 
"Ostrzegamy ich, aby nie wychodzili w upał, aby zawsze informowali nas, gdzie się znajdują, i aby nie wędrowali samotnie. Było 40 stopni - powiedział Gavanas, cytowany przez CBS News.

Intensywne upały przyczyną śmierci kolejnych turystów

Służby intensywnie poszukają turystki, jednak obawiają się, że ta nie żyje. W ostatnich tygodniach na greckich wyspach zaginęło troje turystów, a pięcioro zmarło.

 

ZOBACZ: Ekstremalne upały w trakcie pielgrzymki. Nie żyje kilkaset osób

 

Na Sikinos zaginęła także druga Francuzka. Z kolei na wyspie Amorgos trwają poszukiwania Amerykanina zaginionego 11 czerwca. 
 
Wśród pięciu ofiar śmiertelnych znalazł się celebryta i prezenter brytyjskiej telewizji Michael Mosley, którego ciało znaleziono na wyspie Symi. Na jońskiej wyspie Mathraki zginął 55-letni Amerykanin, na wyspie Samos zmarł 74-letni holenderski turysta, a na Krecie zginęło dwóch turystów nieznanego pochodzenia.

 

ZOBACZ: IMGW ostrzega: Niebezpieczne upały w Polsce

 

Oprócz rekordowych temperatur oczekuje się, że w tym roku Grecja odnotuje rekordowy poziom turystyki. Ministerstwo turystyki przekazało, że współpracuje z innymi resortami, aby zapewnić podróżnym aktualne informacje i zadbać o ich bezpieczeństwo podczas zwiedzania.

Aldona Brauła / sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie