Potężny huragan uderzył w Moskwę. Są ofiary

Świat
Potężny huragan uderzył w Moskwę. Są ofiary
AP/Alexander Zemlianichenko//X/Nexta
Potężny huragan uderzył w Moskwę

Co najmniej dwie osoby zginęły w wyniku huraganu, który przyniósł ze sobą ulewne deszcze i porywisty wiatr. Setki drzew zostało wyrwane z ziemi. Porywy wiatru osiągały 115 km/h.  W pobliżu rosyjskiej stolicy miała pojawiać się również trąba powietrzna.

W czwartek w stolicę Rosji uderzył huragan i potężna ulewa. Agencja. Lokalne służby zostały postawione w tryb gotowości, a Departament Transportu poinformował o znacznych opóźnieniach w komunikacji miejskiej ze względu na warunki pogodowe.

 

ZOBACZ: Trąby powietrzne, grad i burze. IMGW wydało ostrzeżenia

 

Burzę w Moskwie oszacowano na 10 z 12 punktów w skali Beauforta - podaje agencja TASS. Porywy wiatru miały osiągnąć do 115 km na godz.

Rosja. Potężny huragan uderzył w Moskwę. Są ofiary

Huragan, który przetoczył się przez Moskwę, zabił dwie osoby, a ranił około 11 - przekazały służby medyczne. Jak jednak zaznaczono są to dane wstępne. Silny wiatr miał powalić kilkadziesiąt drzew, które uszkodziły kilkanaście samochodów. W wielu miejscach nie było prądu.

W wielu miejscach jeszcze długo po przejściu burzy trwała akcja ratunkowa.

 

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z Moskwy. Widać na nich m.in., jak żywioł porywa i niszczy cześć infrastruktury. W pobliżu rosyjskiej stolicy miała pojawiać się również trąba powietrzna. 

 

 

Służby meteorologiczne podają, że najgorsze już minęło, a do wieczora w Moskwie utrzymają się lekkie opady deszczu. 

"Megadeszcz" nawiedził Rosję

17 czerwca Moskwę nawiedził "megadeszcz". Najbardziej odczuli to mieszkańcy Podolska pod Moskwą. Zalane zostały tam ulice, a nawet mieszkania. Ulice zamieniły się w rzeki, a niektóre drogi musiały zostać zamknięte.

 

ZOBACZ: Grad podziurawił samochody. Ponad 500 interwencji po burzach

 

"Kanały burzowe nie radzą sobie z deszczem, a wręcz przeciwnie, dostarczają nową porcję wody. Mieszkańcy miasta stoją po pas w nowo powstałym jeziorze, a samochody powoli opadają na dno" - pisze msk1.ru.

 

Rosyjski Departament Transportu nazwał opady "superintensywnymi". Z ich powodu ruch na odcinku autostrady Borowskie został zamknięty. 

Mateusz Kucharczyk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie