Pogodowy armagedon w Raciborzu. Nagrania obiegły sieć

Polska
Pogodowy armagedon w Raciborzu. Nagrania obiegły sieć
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu
Burze w Raciborzu.

Trwa szacowanie strat po nawałnicach, jakie przetoczyły się nad południową Polską w ostatnich godzinach. Sieć obiegły nagrania z Raciborza. Jak przekazują służby, wiatr powalił dziesiątki drzew. Zerwał także kilkadziesiąt dachów.

W środę wieczorem nad powiat raciborski nadciągnęła nawałnica. Gwałtownej burzy towarzyszyła ulewa, gradobicie oraz porywisty wiatr. Nagrania tego pogodowego armagedonu trafiły do sieci.

Zniszczenia w Raciborzu. Armagedon na Śląsku 

Burza dokonała ogromnych zniszczeń w całym rejonie. Jak przekazuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu odnotowano 136 interwencji. W działania zaangażowanych było 56 zastępów straży.

 

ZOBACZ: Nawałnice przeszły nad Polską. Drzewa łamały się jak zapałki, 145 zerwanych dachów

 

"Najwięcej zdarzeń było na Gminach Racibórz, Pietrowice Wielkie, Kornowac i Rudnik. Strażacy PSP i OSP zabezpieczyli 13 uszkodzonych dachów, usunęli 65 powalonych drzew i konarów, wypompowali wodę z 18 zalanych piwnic i posesji, zmyli błoto z 18 ulic.

 

 

W chwili obecnej trwa szacowanie strat i prowadzone są pojedyncze zdarzenia" - przekazuje w komunikacie Straży Pożarnej w Raciborzu.

 

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda powiedział, że sytuacja jest już opanowana. Dodał, że nie wszystkie trasy są jeszcze przejezdne.

 

 

- Jeszcze nie wszystkie są przejezdne, nie ma możliwości usunięcia błota dopóki woda płynie po jezdni. W godzinach porannych będziemy szacowali straty i czyścili jezdnie, by były w pełni bezpieczne - podsumował starosta.

 

Gwałtowne burze na Śląsku

Gwałtowne burze przeszły przez cały południowy region Polski. Największą ilość zniszczeń odnotowano na Śląsku. Służby kryzysowe wojewody śląskiego przekazały w czwartek rano, że porywisty wiatr zerwał 59 dachów i uszkodził kolejne 60. 

 

ZOBACZ: Pogoda. Rzecznik IMGW: Sezon burzowy otworzył się z przytupem

 

W całym kraju odnotowano ponad 2,4 tys. interwencji. Poza woj. śląskim zmieszczenia odnotowano także na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Opolszczyźnie.

 

"W związku z przechodzącym frontem atmosferycznym przynoszącym intensywne opady deszczu i silny wiatr, w całym kraju w środę odnotowano 2440 interwencji straży pożarnej. Najwięcej w woj.: śląskim-1109, mazowieckim - 622, małopolskim-272, lubelskim-89 i opolskim - 82" - przekazano w komunikacie Państwowej Straży Pożarnej.

 

 

Aldona Brauła / sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie