Euro 2024. Fala komentarzy po meczu Polaków z Holandią. "W Berlinie gramy o pełną pulę"

PAP/Marcin Bielecki/X/@BoniekZibi/@Czarek_Kulesza/@SlawomirNitras
Fala komentarzy po meczu Polska - Holandia

"Szkoda, remis był blisko", "Brawa za walkę Panowie", "Niewiele zabrakło", "Holendrzy mieli farta" - tak eksperci i politycy skomentowali wynik pierwszego meczu na Euro 2024 z udziałem Polski. Biało-czerwoni zmierzyli się z piłkarzami z Holandii. Remis utrzymywał się bardzo długo, ale w ostatnich minutach meczu rywale zdobyli zwycięską bramkę.

"Szkoda, remis był blisko. Holendrzy strzelili drugą bramkę, kiedy wydawało się, że skończy się to remisem" - skomentował w mediach społecznościowych wynik niedzielnego meczu Zbigniew Boniek, były piłkarz i trener.

ZOBACZ: Euro 2024. Będą premie dla piłkarzy? Wiceminister zabrał głos

Euro 2024. Politycy skomentowali wyniku meczu

Mimo że pierwszy gol w meczu strzelił Adam Buksa, to Holendrzy nadrobili straty. A w 83 minucie strzelili drugą, i jak się okazało zwycięską bramkę. W mediach posypały się komentarze.

"Dziękujemy za walkę. Jesteśmy dumni ze stylu gry i postawy naszej drużyny. Turniej dopiero się zaczyna. W Berlinie gramy o pełną pulę" - napisał Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.  Nawiązał w ten sposób do drugiego meczu Polaków, w którym 21 czerwca zmierzą się z Austrią.

Kulesza podziękował także kibicom za dotychczasowe wsparcie. "Potrzebujemy Was jeszcze bardziej. Z optymizmem i nadzieją myślimy już tylko o najbliższym meczu. Bądźcie z nami" - zaapelował.

ZOBACZ: Polska - Holandia na Euro 2024. Sensacja była o krok

"Dobry mecz Polaków. Jakże inny niż katarskie. Niewiele zabrakło. Dziękujemy Chłopaki" - przekazał z kolei minister sportu i turystyki Sławomir Nitras

"Brawa za walkę Panowie! Z Austrią po zwycięstwo!" - napisał Władysław Kosiniak-Kamysz. Z kolei europoseł Łukasz Kohut uznał, że "Holendrzy mieli farta".

Polska - Holandia. Donald Tusk po zdobyciu pierwszego gola

Po zdobyciu pierwszego gola przez polską reprezentację premier Donald Tusk napisał w serwisie X, że jest dokładnie tak, jak typował. "Zostało tylko dograć 70 minut" - dodał.

Wcześniej premier obstawiał wyniki meczu. Według jego założeń Polska miała wygrać z Holandią 1-0.

Bezpośredni awans do fazy pucharowej uzyskają po dwie czołowe drużyny z sześciu grup oraz cztery najlepsze ekipy, z tych sklasyfikowanych na trzeciej pozycji. Podopiecznych trenera Michała Probierza czeka więc trudne, ale nie niemożliwe zadanie.