Księżna Kate przerwała milczenie. "Długa droga przede mną"

Świat
Księżna Kate przerwała milczenie. "Długa droga przede mną"
X/The Prince and Princess of Wales
Księżna Kate pojawi się na paradzie urodzinowej króla.

- Z niecierpliwością czekam na udział w paradzie urodzinowej króla Karola w najbliższy weekend - napisała w oświadczeniu księżna Kate. Będzie to dla niej pierwsze publiczne wystąpienie od czasu ogłoszenia choroby nowotworowej.

W mediach społecznościowych księcia i księżnej Walii pojawiło się oświadczenie, które napisała sama Kate. Księżna podziękowała w nim za wsparcie podczas choroby i oświadczyła, że wkrótce wróci do swoich obowiązków, chociaż nie w pełnym wymiarze.

Pierwsze wystąpienie Kate po ogłoszeniu diagnozy 

"Z niecierpliwością czekam na udział w paradzie urodzinowej króla w najbliższy weekend z moją rodziną i mam nadzieję, że latem dołączę do kilku publicznych wystąpień, ale jednocześnie wiem, że jeszcze długa droga przede mną" - czytamy. 
 

Jeśli księżna faktycznie pojawi się na paradzie, będzie to pierwsze publiczne wystąpienie od grudnia 2023 roku. 

 

Kate napisała, że robi postępy w leczeniu, ale to potrwa jeszcze kilka miesięcy. Nie wiadomo zatem, czy faktycznie zacznie pojawiać się na oficjalnych wydarzeniach organizowanych lub wspieranych przez rodzinę królewską.  

 

ZOBACZ: Księżna Kate przerwała milczenie. Napisała list z przeprosinami

 

Księżna dodała, że wciąż przechodzi chemioterapię, co sprawia, że często źle się czuje i wtedy całkowicie ogranicza swoje aktywności, nawet te w domu. Podkreśliła jednak, że w momentach lepszego samopoczucia stara się być aktywna i uczestniczyć w życiu rodzinnym.  
 
"Uczę się cierpliwości, szczególnie w obliczu niepewności. Przyjmuję każdy dzień takim, jaki jest, słucham mojego ciała i pozwalam sobie na wykorzystanie tego tak potrzebnego czasu na uzdrowienie" - dodała. 

 

 

 

Księżna Kate dziękuje za wsparcie

Wspomniała o historiach, które wysyłają do niej ludzie z całego świata. Powiedziała, że wiele z tych wiadomości pomogło jej i Williamowi przejść przez najtrudniejsze momenty jej choroby. 
 
Wcześniej w mediach pojawiły się informacje, że księżna nie weźmie udziału w Trooping the Colour, czyli paradzie organizowanej z okazji urodzin monarchy.

 

ZOBACZ: Komunikat Pałacu Buckingham ws. króla Karola. Wspomniano też o księżnej Kate

 

Pałac Kensington wydał oficjalne oświadczenie, w którym zaprzeczono jakoby Kate miała pojawić się na próbie odbywającej się na początku czerwca. Z kolei źródło "Vanity Fair" poinformowało, że księżna Kate dobrze reaguje na chemioterapię.

 

Trooping the Colour to parada wojskowa, która odbywa się na cześć panującego monarchy od 260 lat. Bierze w niej udział 1400 maszerujących żołnierzy, 200 koni i 400 muzyków. Jej punktem kulminacyjnym jest przelot myśliwców brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych. Parada jest także jedną z kilku okazji, kiedy cała rodzina królewska pokazuje się na balkonie pałacu Buckingham. 

Aldona Brauła / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie