Marcin Mastalerek zwrócił się do szefów PSL i Polski 2050. "Panowie, ostrzegałem"

Polska
Marcin Mastalerek zwrócił się do szefów PSL i Polski 2050. "Panowie, ostrzegałem"
Polsat News, PAP/Paweł Supernak
Marcin Mastalerek zwrócił się do liderów koalicji. Chodzi o premiera Tuska

Prezydencki minister Wojciech Kolarski nie dostał się do europarlamentu. - Prawo i Sprawiedliwość nie wykorzystało jego potencjału - uznał prezydencki minister Marcin Mastalerek. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim przypomniał też, że ostrzegał liderów Trzeciej Drogi przed Donaldem Tuskiem. Ogłosił ponadto, kiedy dojdzie do zmian w składzie kancelarii Andrzeja Dudy.

Chociaż Andrzej Duda od tygodni promował swojego ministra Wojciecha Kolarskiego, to nie zdobył on mandatu w wyborach europejskich. Był "jedynką" na liście PiS, a nie osiągnął nawet drugiego wyniku w swoim okręgu. Niekoniecznie wspierało go kierownictwo PiS.

 

Prowadzący Bogdan Rymanowski pytał w "Gościu Wydarzeń" szefa gabinetu prezydenta Marcina Mastalerka, jak na rezultat wyborczy Kolarskiego zareagował Duda. - Bardziej to przeżył jako przyjaciel, bo panowie znają się z harcerstwa. Do tej pory minister Kolarski był człowiekiem cienia, teraz po dziewięciu latach z tego cienia wyszedł - odpowiedział.

Mastalerek o porażce Kolarskiego. "PiS powinno wyciągnąć wnioski"

Marcin Mastalerek dodał, że uważa, że "PiS nie wykorzystało wielkiego potencjału", jaki stał za faktem, iż Kolarskiego wspierała sama głowa państwa. Ponadto podkreślił, że partia Jarosława Kaczyńskiego - z takim podejściem - sama sobie szkodzi. 

 

ZOBACZ: Śledztwo prokuratury wobec sędziów KRS. "Przekroczenie uprawnień"

 

- Ciężko robić kampanię, będąc osobą nierozpoznawalną i dowiadując się dzień przez rejestracją, że nie startuje się z Podlasia, tylko Wielkopolski. PiS powinno wyciągnąć wnioski, bo przeskoczono czterech-pięciu innych liderów ich list (...). Minister sobie poradzi - podsumował, dodając, że on sam wyciągnie wnioski, ale wątpi, że zrobi to PiS. - Nie zrobili tego po wyborach parlamentarnych - dodał. 

Marcin Mastalerek: To idealna sytuacja dla Donalda Tuska

Komentując wyniki innych ugrupowań, Mastalerek stwierdził, że "Donald Tusk doprowadził do sytuacji, jako polityczny killer, gracz, w której w kolejnych wyborach albo wszyscy pójdą z list PO, albo znikną". - To idealna sytuacja dla Donalda Tuska, wszyscy będą na jego łasce albo nie. Ta sytuacja od początku była oczywista dla wszystkich. Ja to mówiłem w tym studiu, ale wtedy było wiele pretensji w kuluarach - przypominał prezydencki minister.

 

Następnie urzędnik zwrócił się do szefów PSL i Trzeciej Drogi: - Panowie Hołownia i Kosiniak-Kamysz: ja was bardzo lubię, ja was z dobrego serca - jak by powiedział prezes Kaczyński - ostrzegałem - powiedział. 

 

WIDEO: Marcin Mastalerek w "Gościu Wydarzeń" 

 

 

Podczas programu pojawiła się informacja, że ambasador RP w Waszyngtonie Marek Magierowski odchodzi ze stanowiska. O te doniesienia Bogdan Rymanowski zapytał swojego gościa. Mastalerek uznał, że odejście Magierowskiego z placówki w Waszyngtonie jest "zaskoczeniem". - To przecież dobry ambasador, wcześniej nie było o tym mowy - dodał. 

Grażyna Ignaczak-Bandych odchodzi z Kancelarii Prezydenta. Będą zmiany

W dalszej części programu Mastalerek był pytany o to, czy to z powodu konfliktu z nim Grażyna Ignaczak-Bandych odchodzi z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta RP. W odpowiedzi urzędnik odpowiedział, że "jest bezkonfliktowym człowiekiem, stara się współpracować z każdym". Następnie prezydencki minister zapowiedział, że w środę o godz. 15 dojdzie do zmiany w Kancelarii Prezydenta.

 

- Nie wiem jakie, dlatego że to prezydent o nich poinformuje. To prezydent decyduje o swoich współpracownikach, o ministrach, ma do tego jedyny mandat w Polsce, może mieć jakich chce współpracowników, a ja robię wszystko, żeby być jak najlepszym współpracownikiem - oświadczył Marcin Mastalerek.

 
Karolina Gawot / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie