Śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki. Ujmujące słowa Andrzeja Grabowskiego

Polska
Śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki. Ujmujące słowa Andrzeja Grabowskiego
Polsat News
Andrzej Grabowski wspomina zmarłą Marzenę Kipiel-Sztukę

- To była aktorka o wielkim potencjale i bardzo nieszczęśliwym prywatnym życiu - wspominał zmarłą Marzenę Kipiel-Sztukę partnerujący jej w serialu "Świat według Kiepskich" Andrzej Grabowski. Aktor nazwał swoją koleżankę "bardzo nieszczęśliwą istotą".

W niedzielę informację o śmierci aktorki znanej z roli Halinki w serialu "Świat według Kiepskich" podała odtwórczyni roli Heleny Paździoch, Renata Pałys.

 

- Marzenę wspominać będę zawsze jako świetną aktorkę. Była fantastyczna i kompletnie niewykorzystana, bo właściwie swoje możliwości pokazała tylko w jednej roli. To była aktorka o wielkim potencjale i bardzo nieszczęśliwym prywatnym życiu - od samego początku do samego końca - mówił o zmarłej Marzenie Kipiel-Sztuce Andrzej Grabowski.

Andrzej Grabowski o najsłynniejszej roli Marzeny Kipiel-Sztuki: Majstersztyk

Andrzej Grabowski i Marzena Kipiel-Sztuka mieli okazję współpracować przez lata na planie hitowego sitcomu "Świat według Kiepskich". W rozmowie z Polsat News artysta przyznał, że żałuje, że polscy twórcy filmowi i telewizyjni nie eksploatowali talentu jego koleżanki. Kreację Halinki Kiepskiej nazwał "fantastyczną". 

 

- Jak czasem oglądam ten serial, to widzę, że w jej wykonaniu to jest majstersztyk. Naprawdę wspaniałe - mówił aktor, podkreślając że chociaż jej postać nie miała czysto komediowego charakteru, dawała widzom wiele radości.

 

ZOBACZ: Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Aktorka miała 58 lat

 

Marzenę Kipiel-Sztukę Andrzej Grabowski zapamięta jako otwartą i szczerą osobę, która "miała serce na dłoni". - Ona nie była konfliktowa - opowiadał aktor, choć - jak przyznał - potrafiła zagadać człowieka na śmierć. - Jak dorwała człowieka, to potrafiła gadać przez pół godziny - żartował gwiazdor "Świata według Kiepskich".

Grabowski o życiu prywatnym Marzeny Kipiel-Sztuki: Bardzo nieszczęśliwa istota

Marzena Kipiel-Sztuka trzykrotnie stawała na ślubnym kobiercu. Jej pierwsze małżeństwo z reżyserem Konradem Sztuką zakończyło się rozwodem. Kolejne związki, z Mariuszem Piesiewiczem i Przemysławem Buksakowskim skończyły się z powodu śmierci partnerów. Andrzej Grabowski nazwał jej życie uczuciowe "pasmem nieszczęść".

 

- Życie miała takie jak Halinka Kiepska. Tyle, że Halince nie umarł mąż. Bardzo nieszczęśliwa istota - wzruszał się aktor.

 

ZOBACZ: Sromotna porażka Hanny Gronkiewicz-Waltz. Startowała z drugiego miejsca

 

W ostatnich latach swojego życia Marzena Kipiel-Sztuka zmagała się z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc i depresją. Miała też problemy z nadciśnieniem. Grabowski miał świadomość jej dolegliwości zdrowotnych. - Zawsze człowiek ma nadzieję, że z tego wyjdzie. Jak się okazało, nie dała rady... - powiedział.

 

- Marzena była młodym człowiekiem. 58 lat - to nie jest wiek, w którym powinno się umrzeć, szczególnie w dzisiejszych czasach - stwierdził Andrzej Grabowski, dodając że na informację o odejściu aktorki zareagował ogromnym smutkiem.

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki 

Pogrzeb aktorki odbędzie się 13 czerwca w Kaplicy Cmentarnej przy ul. Wrocławskiej w Legnicy. Renata Pałys, znana z roli Paździochowej poinformowała w mediach społecznościowych, że życzeniem zmarłej było, by zamiast wieńców przynieść na jej grób kolorowe kwiaty. "Przyjdźmy na kolorowo - nie w czerni" dodała.

 

Marzena Kipiel-Sztuka zadebiutowała w 1990 r. na scenie Teatru Dramatycznego w Legnicy. Na swoim koncie ma kilka ról filmowych i telewizyjnych. W masowej świadomości zapisała się przede wszystkim jako Halinka Kiepska w kultowym serialu Polsatu "Świat według Kiepskich".

Paweł Sekmistrz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie