Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Aktorka miała 58 lat

Polska
Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Aktorka miała 58 lat
Polska Press/East News

Informację o śmierci aktorki znanej z roli Halinki w serialu "Świat według Kiepskich" podała odtwórczyni roli Heleny Paździoch, Renata Pałys. Smutne wieści potwierdziła produkcja Telewizji Polsat. Marzena Kipiel-Sztuka miała 58 lat.

Renata Pałys przekazała, że Marzena Kipiel-Sztuka zmarła w niedzielę rano po ciężkiej chorobie.

 

 

Aktorka chorowała na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc i depresję.

 

Marzenę Kipiel-Sztukę pożegnała w mediach społecznościowych jej koleżanka, aktorka Gabriela Oberbek. "Niezapomniana Halinka Kiepska, ale przede wszystkim dobry, kochany człowiek. Kobieta dynamit, kochająca swoją pracę. Realizowała ostatnio z pasją swój autorski projekt sceniczny: 'Życie nie musi być Kiepskie'. Uwielbiała śpiewać, była skarbnicą zawodowych anegdot. Miałam ogromną przyjemność spotkać się z Nią na planie 'Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny', gdzie kreowała w jednym z sezonów rolę Kopczykowej" - napisała aktorka Gabriela Oberbek w mediach społecznościowych.

 

Dodała, że Marzena Kipiel-Sztuka "miała trudne, ale kolorowe życie, które wypełniała swoją nieprzeciętną charyzmą". "Marzenko, gdziekolwiek jesteś - dziękuję za spotkania, rozmowy, budujące słowa i zaraźliwy humor. Mówiłaś: 'wkładam koronę i jadę'. Mam nadzieję, że z koroną na głowie realizujesz na górze swoje kolejne niebanalne pomysły. Do zobaczenia" - dodała Oberbek. 

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Była znana z serialu "Świat według Kiepskich"

Marzena Kipiel-Sztuka urodziła się 19 października 1965 roku w Legnicy. 

 

W latach 1987–1989 pełniła funkcję suflera w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Od 1989 do 2000 roku występowała w Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Jej debiutem teatralnym była rola salowej i sanitariuszki w "Szpitalu rejonowym" Christo Bojczewa w reż. Józefa Jasielskiego na scenie legnickiego Teatru Dramatycznego.

 

W 1991 roku zdała egzamin eksternistyczny. W 1993 r. otrzymała nagrodę Złota Iglica w plebiscycie na najlepszych dolnośląskich artystów.

 

Jej kariera aktorka nabrała rozpędu w 1999 roku, gdy zyskała ogólnopolską popularność dzięki roli Haliny Kiepskiej w serialu "Świat według Kiepskich",który był emitowany na antenie Polsatu w latach 1999-2022.

 

ZOBACZ: Nie żyje Dariusz Gnatowski. Aktor miał 59 lat

 

W 2007 roku wzięła udział w pierwszej edycji programu "Jak oni śpiewają".

 

W sierpniu 2014 r. otrzymała "Kryształowy Granat" dla najkomiczniejszej aktorki sezonu 2013/2014 na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu.

 

W ostatnim czasie aktorka realizowała swój autorski projekt sceniczny pt. "Życie nie musi być Kiepskie".

 

Marzena Kipiel-Sztuka przez wiele lat wspierała akcje charytatywne organizowane w Legnicy przez między innymi przez tamtejszą policję. Za swoją działalność charytatywną otrzymała Krzyż Niepodległości z Gwiazdą klasy I za wybitne zasługi patriotyczne i działalność dla NSZZ Policjantów.

Kolejna śmierć w "Świecie według Kiepskich"

Śmierć serialowej Halinki to kolejne w ostatnich latach odejście aktora serialu "Świat według Kiepskich".

 

ZOBACZ: Aktorzy "Świata według Kiepskich" żegnają Ryszarda Kotysa. "Był demonem intelektu"

 

W październiku 2020 roku zmarł aktor Dariusz Gnatowski, który wcielał się w rolę serialowego Arnolda Boczka. Miał 59 lat.  

 

Z kolei w styczniu 2021 roku po ciężkiej chorobie zmarł Ryszard Kotys, aktor filmowy i teatralny, reżyser i scenarzysta, znany m.in. z roli Mariana Paździocha. Miał 88 lat.

Dawid Kryska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie