Pogoda w Polsce. Ulewy i silny wiatr. Wydano alerty

Polska
Pogoda w Polsce. Ulewy i silny wiatr. Wydano alerty
Pixabay
W nocy przez Polskę przejdą burze z ulewami i silnym wiatrem

W nocy przez Polskę przejdą burze. Jeszcze w niedzielny poranek w wielu miejscach może zagrzmieć. IMGW wydało ostrzeżenia dla większości kraju. Mieszkańcy ośmiu województw otrzymali alerty RCB, informujące o ulewach i wichurach. "Możliwe podtopienia. Jeśli możesz, zostań w domu" - brzmi komunikat.

Najbliższa noc zapowiada się niezwykle niespokojnie. Dla wielu regionów kraju wydano ostrzeżenia. Mieszkańcy ośmiu województw otrzymali alerty RCB.

Ulewy i silny wiatr. Alert RCB

"Uwaga! Dziś i w nocy (8/9.06) prawdopodobny silny wiatr i ulewny deszcz. Możliwe podtopienia. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Jeśli możesz, zostań w domu" - brzmi komunikat.

 

ZOBACZ: Pożar składowiska odpadów w Wielkopolsce. Strażak zasłabł podczas akcji

 

Początkowo alerty wysłano do odbiorców przebywających na terenie województw: 

  • dolnośląskiego - powiaty: kłodzki, strzeliński i ząbkowicki;
  • łódzkiego - powiaty: bełchatowski, opoczyński, pajęczański, piotrkowski, Piotrków Trybunalski, radomszczański, tomaszowski i wieluński;
  • lubelskiego - powiaty: kraśnicki, lubartowski, lubelski, Lublin, opolski, puławski, rycki i świdnicki;
  • mazowieckiego - powiaty: białobrzeski, garwoliński, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, Radom, radomski, szydłowiecki i zwoleński;
  • małopolskiego;
  • opolskiego;
  • świętokrzyskiego;
  • śląskiego.

Następnie alert RCB rozszerzono o powiaty w województwie małopolskim: brzeski, dąbrowski, gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, Nawy Sącz, tarnowski, Tarnów i tatrzański.

 

ZOBACZ: Niezwykłe zjawisko nad Polską. "Kosmiczny pociąg" przemknie po niebie

Burze w nocy. IMGW wydało ostrzeżenia

Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia wydał również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W niemal całym kraju w nocy mogą przechodzić burze, którym towarzyszyć będą porywisty wiatr, intensywne opady deszczu, a na południowym wschodzie - także gradu.

 

Ostrzeżenia obowiązywać będą od sobotniego wieczoru, od godz. 23:00 do niedzielnego poranka - w niektórych miejscach nawet do godz. 10:00.

Marta Stępień / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie