Atak na granicy z Białorusią. Dwaj żołnierze trafili do szpitala

Polska
Atak na granicy z Białorusią. Dwaj żołnierze trafili do szpitala
Straż Graniczna
Kolejny incydent na granicy z Białorusią

Dwaj żołnierze pełniący służbę na granicy polsko-białoruskiej zostali ranni i trafili do szpitala. Wcześniej mundurowych zaatakowała grupa migrantów. Obaj doznali urazu twarzy - informuje Straż Graniczna.

Straż Graniczna podała, że w środę grupa cudzoziemców po stronie białoruskiej zaatakowała polskich żołnierzy chroniących granicę.

 

- Agresywni cudzoziemcy, znajdujący się za techniczną barierą, kilkukrotnie zaatakowali polskie służby - poinformował starszy chorąży Michał Bura.

Kolejny incydent na granicy z Białorusią

Migranci mieli ze sobą - jak twierdzi SG - niebezpieczne przedmioty i narzędzia, którymi rzucali w kierunku żołnierzy. Jak dodał Bura, w wyniku tych zachowań poszkodowanych w twarze zostało dwóch żołnierzy. Trafili do szpitala, który tego samego dnia opuścili. 

 

- Ranni żołnierze zostali zaopatrzeni w szpitalu i wrócili do służby - przekazała Interii mjr Magdalena Kościńska z 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. 

 

ZOBACZ: Zakaz przebywania przy granicy. Jest projekt rozporządzenia

 

To kolejny incydent tego typu w ostatnich dniach. We wtorek jeden z migrantów podczas próby forsowania granicy ugodził nożem polskiego żołnierza. Mundurowy trafił do szpitala w Hajnówce.

Donald Tusk reaguje na sytuację na granicy 

Na wydarzenia na granicy zareagował w środę premier. Po spotkaniu ze służbami Donald Tusk ogłosił, że przy granicy z Białorusią przywrócona zostanie strefa buforowa.

 

- W tej sprawie jesteśmy wszyscy zjednoczeni i nie będzie mowy o żadnym zawahaniu, jeśli chodzi o wsparcie dla naszych żołnierzy i funkcjonariuszy podczas pełnienia tej trudnej misji, jaką jest ochrona granicy, a właściwie już obrona granicy - przekazał.  

 

Jak wynika z projektu rozporządzenia, w 26 miejscach w powiecie hajnowskim i jednym w powiecie białostockim na Podlasiu zostanie wprowadzony zakaz przebywania w strefie nadgranicznej, przylegającej do granicy z Białorusią. 

 

W ostatnich dniach - tylko w środę i czwartek - na granicy z Białorusią odnotowano 310 prób nielegalnego przedostania się do Polski.

Karolina Gawot / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie