Kraków. Niebezpieczny incydent w szkole. Do budynku wtargnął łoś

Polska
Kraków. Niebezpieczny incydent w szkole. Do budynku wtargnął łoś
blmiers2/flickr.com - zdj. ilustr.
Łoś wtargnął do krakowskiej szkoły.

Do nietypowej sytuacji doszło w czwartek w Krakowie. Do liceum przy ul. Ślusarskiej przez okno wskoczył łoś. Zwierzę rozbiło szybę, której odłamki zraniły 50-letniego mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala z urazem głowy i ręki.

Chwile grozy przeżyli w czwartek członkowie personelu i uczniowie krakowskiego Kolegium Europejskiego. Po godz. 17:00 lokalna straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wtargnięciu do szkoły łosia.

Kraków. Łoś wskoczył przez okno do szkoły

Łoś przedostał się do budynku liceum rozbijając szybę w jednym z okien.

 

- Łoś wskoczył przez okno do środka budynku, w wyniku czego jedna osoba - mężczyzna w wieku około 50 lat -  została ranna odłamkami szkła. 50 osób opuściło budynek przed przybyciem strażaków - przekazał w rozmowie z Polsatnews.pl rzecznik Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, mł. kpt. mgr Hubert Ciepły.

 

ZOBACZ: Naukowcy: Kleszcze z Afryki dotarły do Polski. Wywołują wyjątkowo groźną chorobę

 

Funkcjonariusze straży pożarnej udzielili pomocy poszkodowanemu i przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego. Mężczyzna przewieziony został do szpitala.

Łoś na krakowskim Zabłociu

Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja oraz służby weterynaryjne. Łoś nie zdołał przeżyć. Martwe zwierzę zostało wyniesione z budynku szkoły przez strażaków.

 

ZOBACZ: Niedźwiedź biegał po ulicy. Ostrzeżenie dla mieszkańców polskiej wsi

 

Nie wiadomo, w jaki sposób zwierzę zbłądziło w rejony krakowskiego Zabłocia. Z informacji Urzędu Miasta Krakowa wynika, że najprawdopodobniej przywędrowało z Puszczy Niepołomickiej.

Paweł Sekmistrz / mak / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie