Kuriozalna noc. Był minister pokazał zdjęcia z Sejmu

Polska
Kuriozalna noc. Był minister pokazał zdjęcia z Sejmu
X/Robert Telus
Były minister solidaryzuje się z rolnikami protestującymi w Sejmie

Robert Telus zaskoczył internautów nowymi zdjęciami. Polityk PiS pochwalił się nocą spędzoną w Sejmie z protestującymi rolnikami. Były minister na fotografiach pokazuje jak leży na krzesłach przykryty kocem. W ten sposób poseł chce sprzeciwiać się zapisom Zielonego Ładu, na który zgodziła się poprzednia większość.

W czwartek 9 maja 11 rolników ze Związku Rolniczego "Orka" wkroczyło do Sejmu i rozpoczęło protest.

 

Rolnicy domagają się rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem o unijnym Zielonym Ładzie. W poniedziałek Mariusz Borowiak z "Orki" ogłosił rozpoczęcie przez protestujących strajku głodowego.

 

ZOBACZ: Okupacja Sejmu. Rolnicy ogłosili strajk głodowy

 

We wtorek szef rządu poinformował jednak, że nie spotka się z protestującymi w Sejmie. - Nie planuję spotkania z tą grupką protestujących. Nie są oni reprezentatywni dla polskich rolników - oświadczył szef rządu.

Wsparcie dla rolników. Robert Telus spędził noc w Sejmie

Z rolnikami spotkał się natomiast były minister rolnictwa w rządzie PiS Robert Telus. Polityk postanowił wesprzeć protestujących i spędził z nimi noc.

 

W środę rano polityk zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie na którym widać go przykrytego kocem, leżącego na krzesłach na sejmowym korytarzu.

 

ZOBACZ: Rolnicy okupują Sejm. Mają jedno żądanie

 

Jak podkreślił zdecydował się na taki krok, ponieważ jest to "nasza wspólna odpowiedzialność, bo oni strajkują w sprawie każdego z nas".

 

Telus zaapelował również do Donalda Tuska. "Panie Premierze to nic trudnego, aby przyjść do protestujących i porozmawiać z nimi, niech się Pan nie boi - nie gryzą" - napisał.

Internauci przypominają akcję z gaśnicą

Internauci komentujący wpis Telusa przypomnieli mu inna jego akcję. "Ja tam pamiętam jak się gaśnicą rozwiązywało problemy polskiego rolnictwa" - napisał jeden z nich. "Bierz gaśnicę i rozwiązuj problemy rolnictwa, a nie leżysz bezczynnie. Na co czekasz?" - dodał kolejny. 

 

ZOBACZ: Protest rolników w Warszawie. "Precz z Zielonym Ładem"

 

Chodzi o sprawę z lipca ubiegłego roku, kiedy sieć obiegło nagranie z ówczesnym ministrem rolnictwa w roli głównej. Robert Telus trzymając w rękach gaśnicę pokazywał jak "gasi pożary w polskim rolnictwie wywołane wojną na Ukrainie".

 

Wideo, które cieszyło się dużą popularnością, szybko zniknęło z internetu. - Jeżeli chcecie się wyżywać na mnie, bardzo proszę, bo ja jestem do dyspozycji, ale proszę nie kpić z polskiego rolnika - mówił wtedy minister Telus, odnosząc się do uszczypliwych komentarzy.

Dawid Kryska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie