100-latka pomylona z dzieckiem. Wszystko przez błąd w systemie

Świat
100-latka pomylona z dzieckiem. Wszystko przez błąd w systemie
123RF/zdj. ilustr.
101-latkę pomylono z dzieckiem

101-letnia Amerykanka widziała w życiu wiele, ale nawet ją zaskoczyło pomylenie jej na lotnisku z niespełna dwuletnią dziewczynką. Jak się okazało, system do rezerwacji biletów nie był w stanie obliczyć, ile lat ma kobieta i odmłodził ją o równe 100 lat. Zabawna sytuacja skończyła się nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Świadkiem zamieszania z biletem seniorki był reporter BBC, który postanowił opisać sprawę błędu w systemie rezerwacyjnym American Airlines. - To było zabawne, myśleli, że jestem tylko małym dzieckiem, a jestem starszą panią! - relacjonowała mu pani Patricia przed lotem z Chicago do Marquette w stanie Michigan. 

 

Rezerwacją biletu zajmowała się jej córka, Kris, i chociaż zaznaczyła, że jej matka jest osobą dorosłą, to komputer automatycznie zmienił rocznik urodzenia kobiety z roku 1922 na 2022.

 

ZOBACZ: CPK. Maciej Lasek zdradza, co się stanie z Lotniskiem Chopina. "Nie ma sensu"

 

Jak się okazało, to nie pierwszy raz, kiedy kobieta ma problem z lotniczym systemem - problemy zaczęły się po jej 100. urodzinach. 

Komputer odmłodził kobietę o 100 lat. Problemy na lotnisku

- To samo wydarzyło się w zeszłym roku i oni również spodziewali się dziecka, a nie mnie - przekazała pani Patricia BBC. 

 

Choć sytuacja jest zabawna, stulatka chciałaby, żeby linie lotnicze naprawiły błąd. Ostatnio personel, spodziewając się łatwej do przeniesienia dwulatki, nie przygotował dla niej wózka inwalidzkiego do poruszania się po terminalu.

 

ZOBACZ: Piloci pilnie wrócili na lotnisko. Od samolotu odpadła zjeżdżalnia

 

Pani Patricia do 97. roku życia podróżowała sama, teraz jednak ze względu na problemy ze wzrokiem jest zdana na pomoc bliskich.

 

Jest jednak przekonana, że problemy informatyczne nie zniechęcą jej do latania i, jak podaje BBC, nie może się doczekać kolejnego lotu jesienią. Wtedy będzie miała już 102 lata, a system linii lotniczy nową zagwozdkę. 

Aleksandra Kozyra / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie