Donald Tusk ma zapalenie płuc. Premier ogranicza aktywność

Polska
Donald Tusk ma zapalenie płuc. Premier ogranicza aktywność
PAP/Leszek Szymański
Donald Tusk ma zapalenie płuc

"W najbliższych dniach Premier Donald Tusk ograniczy aktywność publiczną. Jest to związane ze stwierdzonym zapaleniem płuc" - przekazało Centrum Informacyjne Rządu. Jak podało, konieczne jest podjęcie leczenia. Rano lider PO był w Sejmie, a potem poprzez media społecznościowe sam odniósł się do swojego stanu zdrowia.

"W najbliższych dniach Premier Donald Tusk ograniczy aktywność publiczną. Jest to związane ze stwierdzonym zapaleniem płuc, w związku z czym konieczne jest podjęcie leczenia" - podało w czwartek Centrum Informacyjne Rządu w mediach społecznościowych.  
 
Jak zaznaczono po zakończeniu kuracji premier powróci do swoich obowiązków.

Choroba Donalda Tuska. Premier odniósł się do swojego stanu zdrowia

Sam Donald Tusk opublikował wpis, w którym odniósł się do swojego stanu zdrowia. "Po krótkiej (mam nadzieję) przerwie wymuszonej chorobą ruszamy ostro do roboty" - oznajmił w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ: Premier zapowiada rekonstrukcję rządu. Donald Tusk wskazał datę

 

W krótkim wpisie opublikował kilka dat nadchodzących najważniejszych wydarzeń - w tym podał datę rekonstrukcji rządu.

 

"7 maja Europejski Kongres Gospodarczy, gdzie razem z Ursulą von der Leyen przedstawimy plan dla Europy, 10 maja rekonstrukcja rządu, a jeszcze dziś ogłoszenie planu pomocy dla rolników" - dodał. 

Premier ma zapalenie płuc. Donald Tusk ogranicza aktywność

Premier był w czwartek obecny na sali sejmowej. Podczas expose ministra Radosława Sikorskiego premier również był obecny na sali, rozmawiał wówczas z siedzącym obok Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Przed posiedzeniem witał się z zebranymi posłami. 

 

ZOBACZ: Prezydent odpowiada na tezy expose MSZ. "Żenujące stwierdzenia, czuję duży niesmak"

 
Przed opublikowaniem komunikatu przez CIR, Andrzej Duda zapowiedział, że wystosował zaproszenie do Donalda Tuska, w którym poprosił o spotkanie 1 maja. Prezydent przekazał, że wizyta ma się odbyć w środę rano w Pałacu Prezydenckim. - Mamy w najbliższym czasie, bardzo ważny i podniosły dla nas moment, a mianowicie 20. rocznicę naszego wejścia do UE - 1 maja. Wystosowałem dzisiaj zaproszenie do pana premiera Donalda Tuska na spotkanie przed południem. Godzinę ustalą nasi współpracownicy - mówił prezydent. 

 

Rozmowy premiera z głową państwa będą dotyczyć ewentualnego uczestnictwa Polski w programie Nuclear Sharing oraz prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej, która rozpocznie się 1 stycznia 2025 roku. Nie podano na razie więcej szczegółów. 

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie