Prezydent Bełchatowa zdradza kulisy kampanii. "Chodziłem od domu do domu"

Polska
Prezydent Bełchatowa zdradza kulisy kampanii. "Chodziłem od domu do domu"
Polsat News
Jak polityk Konfederacji został prezydentem Bełchatowa? Patryk Marjan ujawnia

Polityk Konfederacji Patryk Marjan zostanie nowym prezydentem Bełchatowa. W "Gościu Wydarzeń" mówił, jak zdołał przekonać do siebie mieszkańców miasta. - Chodziłem od domu do domu. Wydaje mi się, że bełchatowianie nie postawili na szyldy partyjne, ale na człowieka - wyjaśnił. Stwierdził też, że ma nadzieję, że lider Nowej Nadziei - Sławomir Mentzen - kiedyś zostanie premierem Polski.

Polityk Konfederacji (Nowa Nadzieja) Patryk Marjan zostanie nowym prezydentem Bełchatowa. W drugiej turze wyborów samorządowych uzyskał 62,89 proc. głosów.

Patryk Marjan o swoim sukcesie w Bełchatowie 

Marjan w "Gościu Wydarzeń" był pytany o to, jak w tak młodym wieku - 32 lat - został prezydentem miasta. - To sześć lat ciężkiej pracy, konsekwencji, ale cały czas dążyłem do tego, by iść swoją własną drogą. Także zachęcam działaczy, by - niezależnie od poglądów - próbować - mówił. 

 

Polityk wspomniał, że chciał przekonać do siebie ludzi, spotykając się w twarzą w twarz. - Chodziłem od domu do domu, kampania bezpośrednia. Wydaje mi się, że bełchatowianie nie postawili na szyldy partyjne, ale na człowieka - mówił. 

ZOBACZ: Wybory samorządowe 2024. Konfederacja triumfuje, zdobyła pierwsze miasto

 

Prowadzący wspomniał, że Marjan nie epatował swoimi barwami partyjnymi i nie budował kampanii na poparciu bardziej znanych polityków Konfederacji. - Z Konfederacji wziąłem to, co najlepsze - podejście probiznesowe i odrzucenie Zielonego Ładu. (...) Bełchatów poniesie największe skutki tej rewolucji, wypadnie nam wiele miejsc pracy, mamy kompleks górniczo-energetyczny - wyjaśnił prezydent-elekt. 

 

Powiedział też, że przejście na "zieloną energię" nie da odpowiedniej liczby miejsc pracy. - Nie musimy się zgadzać na to, co proponuje Bruksela - podkreślił samorządowiec. 

Patryk Marjan a rząd w Warszawie. "Liczę na współpracę" 

Patryk Marjan dał do zrozumienia, że samodzielnie nie będzie w stanie "rozgonić czarnych chmur" nad Bełchatowem. - Będziemy musieli się zjednoczyć ponad podziałami politycznymi, stworzyć kapitał społeczny, skupiony wokół przedsiębiorców, branży górniczej czy związków zawodowych - mówił. 

 

WIDEO: Patryk Marjan w "Gościu Wydarzeń"

 

 

Polityk dodał, że zamierza wywierać naciski na Warszawę. - Rząd jest odpowiedzialny za to, co może wydarzyć się w Bełchatowie w wyniku polityki klimatycznej. Będziemy potrzebować wsparcia - powiedział. 

 

W kwestii samorządowców z różnych stron politycznych, Marjan stwierdził, że "chciałby zakończenia wojny polsko-polskiej". - Zamierzam współpracować z każdym - mówił, dodając, że należy "napisać nowy rozdział w historii Bełchatowa". 

"Sławomir Mentzen kiedyś zostanie premierem"

Marjan, pytany czy - jego zdaniem - osobiste zwycięstwo w Bełchatowie przełoży się na dalsze sukcesy Konfederacji - powiedział: Wydaje mi się, że dałem Sławkowi (Mentzenowi) nadzieję, że konsekwencją i ciężką pracą można osiągnąć wiele.

 

ZOBACZ: Michał Wypij mówił o "furii" Mariusza Kamińskiego. "Po raz kolejny puszczają nerwy"

 

- Myślę, że kwestią czasu jest, nim Sławomir Mentzen zostanie premierem - powiedział prezydent-elekt, dodając, że lider partii Nowa Nadzieja jest bardzo zdeterminowany i pracowity. 

Karolina Gawot / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie