Nie żyje mąż Elżbiety Witek. "Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie"

Polska
Nie żyje mąż Elżbiety Witek. "Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie"
Facebook/Prawo i Sprawiedliwość Okręg legnicko-jeleniogórski nr 1

Nie żyje Stanisław Witek. Mąż posłanki PiS i byłej marszałek Sejmu Elżbiety Witek miał 72 lata. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie - poinformowały lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości.

Informację o śmierci męża Elżbiety Witek podano w komunikacie opublikowanym na Facebooku Prawa i Sprawiedliwości okręgu legnicko-jeleniogórskiego.

 

"Dziś w wieku 72 lat po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Stanisław Witek, były członek Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe i działacz Solidarności oświatowej" - czytamy.

 

"Głębokie wyrazy współczucia oraz nasze kondolencje kierujemy do Elżbiety Witek i całej Rodziny zmarłego Stanisława Witek" - dodano.

Nie żyje mąż Elżbiety Witek. Stanisław Witek miał 72 lata

O śmierci męża Elżbiety Witek poinformowała także Solidarność Zagłębie Miedziowe. Jak podano, Stanisław Witek urodził się w 1952 roku w Jaworze i był absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

ZOBACZ: Elżbieta Witek przed komisją śledczą. Ostra wymiana zdań z Dariuszem Jońskim


Jak można przeczytać na stronie, Witek po 13 grudnia 1981 roku był organizatorem kolportażu wydawnictw podziemnych, m.in. czasopism, ulotek, znaczków poczt podziemnych, kaset, wydawnictw okolicznościowych na terenie województwa legnickiego, uczestnik akcji plakatowych, druku podziemnych pism.


Od 1983 roku pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej w Paszowicach. W latach 1994-1998 był radnym miasta Jawor oraz delegatem do Sejmiku Wojewódzkiego.

 

Stanisław Witek w 2009 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2016 Krzyżem Wolności i Solidarności.

Mąż Elżbiety Witek w szpitalu. Sprawę opisały media

O mężu Elżbiety Witek zrobiło się głośno w kwietniu 2023 roku, gdy Radio Zet poinformowało, że Stanisław Witek będąc w stanie wegetatywnym od kilkunastu miesięcy przebywa na oddziale intensywnej terapii szpitala w Legnicy. 

 

Ówczesna marszałek Sejmu wydała wtedy oświadczenie w którym wyraziła oburzenie publikacją mediów. 

 

ZOBACZ: Mąż Elżbiety Witek na OIOM-ie. Oświadczenie Marszałek Sejmu

 

Witek przekazała, że od dwóch lat jej mąż Stanisław przebywa w stanie ciężkim w szpitalu w Legnicy, gdzie lekarze starają się ratować jego życie.

 

"Nigdy nie zabiegałam o żadne specjalne traktowanie męża, ani o przeniesienie ze szpitala rejonowego, ani o inne ekstraordynaryjne środki przysługujące mnie oraz mojej rodzinie z mocy ustawy w związku z pełnionym urzędem. Wszelkie kwestie medyczne zostawiam lekarzom ze szpitala w Legnicy, do których mam pełne zaufanie i szacunek za ich pracę" - zapewniała marszałek Sejmu.

Dawid Kryska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie