Iran zapowiada odwet. Chodzi o państwa pomagające Izraelowi 

Świat
Iran zapowiada odwet. Chodzi o państwa pomagające Izraelowi 
AP/Vahid Salemi
Irański minister obrony Mohammad Reza Asztiani

Władze Iranu zagroziły, że podejmą działania przeciwko państwom, które pozwolą Izraelowi na zaatakowanie Iranu poprzez swoje terytorium lub przestrzeń powietrzną - podała w sobotę agencja Reutera. Kilkanaście minut wcześniej Izrael podał, że Iran wystrzelił w jego kierunku drony.

Irański minister obrony Mohammad Reza Asztiani ostrzegł, że Teheran stanowczo odpowie przeciwko każdemu krajowi, który "otworzy swoją przestrzeń powietrzną lub terytorium dla ataków Izraela na Iran" - podała półoficjalna irańska agencja prasowa Mehr.

Iran zapowiada odwet. Chodzi o państwa pomagające Izraelowi 

Wcześniej Irańskie siły zbrojne, Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej potwierdziły, że drony i pociski rakietowe wystrzelone w stronę Izraela są odwetem za bombardowanie irańskiego konsulatu w Damaszku, w którym zginęło kilku żołnierzy - podał Times of Israel.

 

ZOBACZ: Biały Dom reaguje na atak Iranu na Izrael. Jasna deklaracja

 

"Podczas operacji True Promise nasze dzielne Siły Powietrzne, wspierane przez inne siły, wykonały zadanie ukarania zbrodniczego reżimu" - czytamy w oświadczeniu Armii Strażników Rewolucji Islamskiej. 

 

ZOBACZ: Iran wystrzelił drony w kierunku Izraela. Komunikat armii

 

Iran wystrzelił w sobotę w kierunku Izreala co najmniej 100 dronów kamikaze, a media spodziewają się również ataku przy użyciu pocisków rakietowych. Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że na bezpośredni atak z Iranu jego kraj odpowie tym samym.

Karolina Gawot / PAP/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie