Biały Dom reaguje na atak Iranu na Izrael. Jasna deklaracja

Świat
Biały Dom reaguje na atak Iranu na Izrael. Jasna deklaracja
AP/Mark Schiefelbein
Prezydent USA Joe Biden

Iran rozpoczął atak na Izrael. Stany Zjednoczone przekazały, że wesprą izraelską obronę przeciwko temu zagrożeniu. "Nasze wsparcie dla bezpieczeństwa Izraela jest niewzruszone" - zapewniła rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu.

Iran rozpoczął atak powietrzny na Izrael. Do sprawy odniosły się Stany Zjednoczone.

Iran-Izrael. Komunikat z USA

"Prezydent Biden jest regularnie informowany o sytuacji przez swój zespół ds. bezpieczeństwa narodowego i spotka się z nim dziś po południu w Białym Domu. Jego zespół jest w stałym kontakcie z izraelskimi urzędnikami, a także innymi partnerami i sojusznikami. Atak ten będzie prawdopodobnie trwał kilka godzin" - napisała w oświadczeniu rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adrienne Watson.

 

ZOBACZ: Iran wystrzelił drony w kierunku Izraela. Komunikat armii

 

Dodała, że prezydent Biden jasno deklarował, że zobowiązanie USA wobec obrony Izraela jest niezachwiane i że USA "wesprą jego obronę przed tymi zagrożeniami z Iranu".

 

Jak przekazał Biały Dom, w spotkaniu w tzw. Situation Room udział wezmą szefowie resortów obrony i dyplomacji Lloyd Austin i Antony Blinken, przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów C.Q. Brown, dyrektor CIA Bill Burns, Dyrektor Wywiadu Narodowego Avril Haines i doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan.

 

Zdalnie połączy się też wiceprezydent Kamala Harris.

Karolina Gawot / polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie