Kraków: Eksplozje na jednym z osiedli. Wysadzono bankomat

Polska
Kraków: Eksplozje na jednym z osiedli. Wysadzono bankomat
Interia.pl
Wysadzono bankomat w Krakowie

Na jednym z osiedli w Krakowie doszło do wybuchu bankomatu. Policja potwierdziła zdarzenie. Poinformowano, że części bankomatu były porozrzucane po okolicy, doszło także do zniszczenia elewacji budynku i samochodów w pobliżu. - Na miejscu pracują policyjni technicy - podał rzecznik prasowy KMP w Krakowie podkom. Piotr Szpiech w rozmowie z polsatnews.pl.

W Krakowie mieszkańców Bieżanowa i Prokocimia zbudziły głośne wybuchy. Jak się okazało, doszło tam do wysadzenia bankomatu. W rozmowie z polsatnews.pl zdarzenie potwierdziła najpierw dyżurna KWP w Krakowie, a następnie rzecznik prasowy KMP w Krakowie. 

Wysadzono bankomat w Krakowie. Szczątki uszkodziły samochody i elewacje

Podkom. Piotr Szpiech przekazał, że policja otrzymała zgłoszenie o godzinie 2:00 w nocy. Do uszkodzenia bankomatu doszło na ulicy Na Kozłówce tuż przy pasażu handlowym. 

 

ZOBACZ: Napad na bank w Goczałkowicach-Zdroju. Koniec policyjnej obławy


- Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że doszło do uszkodzenia bankomatu. Jego elementy były porozrzucane w małej odległości od miejsca zdarzenia. Doszło także do uszkodzenia elewacji budynku i kilku samochodów - przekazał rzecznik prasowy KMP w Krakowie w rozmowie z polsatnews.pl. 

Kraków. Zniszczenie bankomatu. Sprawca uciekł bez pieniędzy

Mimo że bankomat został uszkodzony, nie doszło do skradzenia pieniędzy. Sprawca bądź sprawcy po dokonanym czynie najpewniej oddalili się w kierunku ulicy Facimiech. Obecnie trwa ich poszukiwanie. 

 

ZOBACZ: Napad na bank we Wrocławiu. Polski sportowiec powstrzymał napastnika


Służby wciąż badają sprawę. - Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Na miejscu pracują policyjni technicy, którzy zabezpieczają ślady - dodał podkom. Szpiech. 


Zabezpieczono również okoliczny monitoring.  

 

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie