Protest rolników 4 kwietnia. Inna forma niż dotychczas

Polska
Protest rolników 4 kwietnia. Inna forma niż dotychczas
Beata Zawrzel/REPORTER
Protest rolników 4 kwietnia. Inna forma niż dotychczas

W czwartek 4 kwietnia rolnicy nie będą blokować najważniejszych tras w kraju jak podczas ostatniego protestu. Tym razem zwrócą się wprost do polityków. W planie jest "oblężenie" biur poselskich i senatorskich. Zamierzają także zostawić po budynkami "niespodzianki".

Po ogromnym proteście, jaki odbył się 20 marca w całej Polsce, rolnicy zapowiadają kontynuację akcji. Wciąż twierdzą, że ich postulaty nie są realizowane. Tym razem nie zamierzają jednak blokować dróg. Stawią się pod biurami polityków. Tam, gdzie to możliwe, mają próbować wjechać na ciągnikach. 

 

"Jako oddolni koordynatorzy protestów informujemy, że podtrzymujemy zaplanowaną na najbliższe 30 dni ogólnopolską akcję protestacyjną" - przekazał Damian Murawiec, koordynator protestów, cytowany przez AgroFakt.

Protest rolników 4 kwietnia. Pojawią się pod biurami polityków

Karol Grabowski - rolnik z Ruchu Młodych Farmerów - przekazał na nagraniu w mediach społecznościowych, że rolnicy "są zmuszeni dać żółtą kartkę naszym posłom". - Każdy z rolników bierze ze sobą tą żółtą kartkę i oblepia drzwi i okna biura poselskiego, do którego idzie protestować. Te żółte kartki zalepią każde okno i każde drzwi posła, który w końcu powinien wziąć się do roboty - mówił.

 

ZOBACZ: Rolnicy czują się oszukani. Okupują ministerstwo i czekają na Donalda Tuska

 

Protestujący - jak zapowiadają - szykują dla polityków "niespodzianki", czyli m.in. produkty rolne bądź obornik, które chcą zawieźć pod biura.

Woj. wielkopolskie. Mapa protestów

W większości przypadków nie wiadomo, pod którymi biurami dokładnie zjawią się rolnicy. Są jednak też wyjątki, jak w woj. wielkopolskim. W tym przypadku organizatorzy udostępnili już mapę oraz listę biur poselskich, pod którymi odbędą się demonstracje. W związku z tym, że niektóre znajdują się w centrum miast, należy spodziewać się utrudnień na drogach.

 

Protesty zaplanowano od godz. 10 do 14. Rolnicy mają pojawić się m.in. w Koninie, Poznaniu i Pile.

 

 

Protest rolników w Łodzi

Bardziej szczegółowa zapowiedź tego, co się będzie działo 4 kwietnia, pojawiła się również w przypadku Łodzi. Wiadomo, że protest odbędzie się w godzinach 10 - 17. W ramach zgromadzenia uczestnicy protestu będą się przemieszczać ulicami Aleksandrowską i Limanowskiego na odcinku od granic miasta do Alei Włókniarzy, a następnie zawracać na rondzie Korfantego.

 

- Dbając o bezpieczeństwo na ulicach Łodzi policjanci apelują do kierowców, aby zaplanowali trasę swojej podróży z uwzględnieniem mogących powstać w tym rejonie utrudnień w ruchu - przekazała młodsza aspirant Jadwiga Czyż z łódzkiej policji.

Karolina Gawot / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie