USA. Donald Trump przegrał w sądzie. Wpłacił ogromną kaucję

Świat
USA. Donald Trump przegrał w sądzie. Wpłacił ogromną kaucję
PAP/SARAH YENESEL
Donald Trump wpłacił kaucję.

Donald Trump w poniedziałek wpłacił kaucję w wysokości 175 mln dolarów w sprawie o oszustwo cywilne w Nowy Jorku. Wcześniej jego prawnikom udało się obniżyć kwotę z 454 mln dolarów. Były prezydent dzięki temu zachowa swoje nieruchomości, m.in. Trump Tower.

W poniedziałek Donald Trump wpłacił kaucję w wysokości 175 mln dolarów w sprawie o oszustwo cywilne w Nowym Jorku. Były prezydent jeszcze do niedawna było zobligowany do zapłacenia aż 454 mln dolarów, ale jego prawnikom udało się obniżyć tę kwotę. Udowodnili, że Trump nie jest w stanie zdobyć tak dużej ilości gotówki.  

USA. Donald Trump zapłacił ogromną kaucję 

Donald Trump miał 10 dni, aby zapłacić kaucję. Jak przekazuje CNN, prokurator generalna Nowego Jorku, Letitia James była przygotowana na zajęcie części nieruchomości należących do byłego prezydenta, gdyby ten nie zamierzał zapłacić. Zagrożone były m.in. Trump Tower, posiadłości w Mar-a-Lago na Florydzie i ośrodek wypoczynkowy w Westchester. 

 

ZOBACZ: USA. Problemy finansowe Donalda Trumpa. Mogą mu skonfiskować aktywa

 
W lutym sędzia Sądu Okręgowego Arthur Engoron skazał Donalda Trumpa I jego firmę Trump Organization na zapłatę 454 mln dolarów oraz zakazał mu prowadzenia działalności przez kolejne trzy lata. Taki sam wyrok usłyszeli dorośli synowie Trumpa – Donald Jr. oraz Eric. 
 
Wyrok zapadł po tym jak na jaw wyszło, że Trump okłamywał banki i ubezpieczycieli. Przez lata zawyżał wartość swojego majątku, aby otrzymywać lepsze warunki kredytów i pożyczek.  

 

ZOBACZ: Wolontariusze zginęli w Strefie Gazy. Wśród ofiar Polak

 

Były prezydent USA utrzymywał, że posiada na kontach bankowych miliardy dolarów. Później na jaw wyszło, że poza nieruchomościami i inwestycjami ma tak naprawdę  400 mln dolarów.  
 
Donald Trump będzie ponownie startował w wyborach prezydenckich. Pomimo wielu oskarżeń i toczących się przeciwko niemu spraw, otrzymał nominację Partii Republikańskiej. Zmierzy się z obecnym prezydentem Joe Bidenem.  

Aldona Brauła / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie