Motocyklista zatrzymany przez policję dwa razy w ciągu godziny. Rekordowa kara

Polska
Motocyklista zatrzymany przez policję dwa razy w ciągu godziny. Rekordowa kara
Zdj. ilustracyjne/Polsat News
Motocyklista zaskoczył policjantów. Niczego się nie nauczył

31-letni motocyklista z Lublina stracił prawo jazdy. Mężczyzna dwukrotnie w ciągu godziny został zatrzymany przez policjantów z drogówki za złamanie przepisów ruchu drogowego. Został ukarany mandatami na kwotę 7,5 tys. złotych oraz 30 punktami karnymi.

Długi świąteczny weekend oraz sprzyjająca pogoda sprawiły, że na drogach pojawiło się wielu motocyklistów, którzy postanowili rozpocząć sezon. Niestety nie wszyscy pamiętali o zdrowym rozsądku.

 

ZOBACZ: Jechał wózkiem inwalidzkim po drodze szybkiego ruchu. Interweniowała policja

 

Przykładem takiego zachowania był motocyklista, który został namierzony przez policjantów patrolujących nieoznakowanym radiowozem ulicę Krężnicką w Lublinie.

Zatrzymany dwa razy w ciągu godziny

Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o blisko 100 km/h. Dodatkowo początkowo nie zatrzymał się do kontroli, oraz niebezpiecznie wyprzedzał inne pojazdy. Gdy w końcu został zatrzymany, policjanci ukarali go mandatem w kwocie 2,5 tys. złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. 31-latek stracił też prawo jazdy.

 

Nie zraziło go to jednak do szaleńczej jazdy. Niedługo później policjanci ponownie natknęli się na tego samego motocyklistę. 31-latek nie wyciągnął wniosków z pierwszej kontroli i po raz drugi znacznie przekroczył prędkość jadąc o 80 km/h za szybko. Tym razem motocyklista został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. złotych i dostał kolejne 15 punktów karnych.

 

ZOBACZ: Tragiczny bilans świątecznych wypadków. Dwa razy więcej interwencji strażaków

 

Łącznie przez długi weekend policjanci ruchu drogowego z Lublina skontrolowali 519 kierujących, w tym 53 motocyklistów. Ujawnili przy tym ponad 400 wykroczeń. Zatrzymanych zostało 10 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W czasie długiego weekendu zatrzymano również siedmiu nietrzeźwych kierujących.

Dawid Kryska / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie