Premier Izraela przeszedł operację. Nowe informacje o stanie zdrowia Benjamina Netanjahu

Świat
Premier Izraela przeszedł operację. Nowe informacje o stanie zdrowia Benjamina Netanjahu
East News/0000531/Reporter
Premier Izraela Benjamin Netanjahu

Premier Benjamin Netanjahu wraca do zdrowia po udanej operacji przepukliny - poinformowali w poniedziałek lekarze ze szpitala Hadassah Ein Kerem w Jerozolimie. Po południu jego biuro wydało komunikat, którym poinformowano, że we wtorek szef rządu zostanie wypisany.

- Nie śpi, dochodzi do siebie i rozmawia z rodziną - powiedział profesor Alon Pikarsky, dyrektor chirurgii ogólnej szpitala i chirurg prowadzący. Dodał, że operacja przebiegła zgodnie z planem, przekazał portal Times of Israel.

 

Jak poinformowała w niedzielę kancelaria premiera, przepuklinę wykryto podczas rutynowej kontroli w sobotni wieczór. Zabieg w pełnym znieczuleniu zaplanowano na niedzielę wieczorem.

 

W poniedziałek po południu jego współpracownicy przekazali, że Netanjahu opuści szpital we wtorek. 

 

ZOBACZ: Joe Biden skrytykował premiera Izraela. "Bardziej szkodzi niż pomaga"

 

Obowiązki szefa rządu sprawowała minister sprawiedliwości Jariw Lewin, informowała wcześniej kancelaria premiera.

 

W najnowszym komunikacie jego biuro zapewniło, że "premier czuje się bardzo dobrze i kontynuuje swoje codzienne obowiązki w szpitalu".

Problemy zdrowotne Benjamina Netanjahu

Nie jest to pierwszy raz, kiedy pojawiają się informacje o złym stanie zdrowia Benjamina Netanjahu. W lipcu ubiegłego roku podawano, że premier Izraela trafił do szpitala po tym, jak źle się poczuł.

 

W szpitalu przeszedł wtedy operację, podczas której wszczepiono mu rozrusznik serca. - Czuję się świetnie, ale muszę słuchać moich lekarzy - mówił wtedy.

 

ZOBACZ: Polska potępia plany Izraela. MSZ wydało komunikat

 

W czasie, gdy Netanjahu zmaga się z problemami zdrowotnymi, w kraju wzmagają się antyrządowe nastroje. W sobotę tysiące Izraelczyków uczestniczyło w demonstracjach, podczas których domagali się ustąpienia Netanjahu i rozpisania nowych wyborów. Premier krytykowany jest m.in. ze względu na brak planu zakończenia wojny i opóźnianie negocjacji w sprawie zakładników przetrzymywanych przez Hamas.  

Dawid Kryska / Artur Pokorski / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie