Incydent podczas mszy w Watykanie. Wszystko na oczach papieża

Świat
Incydent podczas mszy w Watykanie. Wszystko na oczach papieża
PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI
Podczas mszy przewrócił się jeden z obrazów

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego wierni zgromadzeni na mszy na placu Świętego Piotra w Watykanie byli świadkami niecodziennej sytuacji. Podczas homilii wygłaszanej przez papieża Franciszka przewrócił się jeden z obrazów z wizerunkiem Jezusa, stojący z boku ołtarza. Na zdjęciach widać, że malowidło zostało podniesione przez pracowników Watykanu.

Tysiące osób z całego świata zgromadziły się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego na placu Świętego Piotra na mszy pod przewodnictwem papieża.

 

Podczas homilii doszło do niespodziewanego incydentu. W pewnym momencie przewrócił się jeden z obrazów z wizerunkiem Jezusa, stojący z boku ołtarza.

Incydent podczas mszy. Interweniowali pracownicy Watykanu

Na zdjęciach opublikowanych przez agencje widać, że na pomoc ruszyli pracownicy Watykanu, którzy podnieśli malowidło.

 

ZOBACZ: Papież Franciszek spotkał się z więźniarkami. Zdobył się na niezwykły gest

 

Przyczyną upadku dużych rozmiarów ikony był silny wiatr, który wiał podczas mszy. Watykan nie skomentował incydentu. Nie wiadomo, czy malowidło nie uległo uszkodzeniu.

 

Po uroczystej mszy papież Franciszek wsiadł do papamobile i objechał plac Świętego Piotra pozdrawiając zgromadzonych na nim wiernych.

Apel papieża Franciszka 

Później papież wygłosił wielkanocne orędzie, w którym zaapelował o "drogę pokoju" w Izraelu, Palestynie i na Ukrainie oraz wezwał Rosję i Ukrainę, by dokonały wymiany wszystkich jeńców. Franciszek prosił również o zapewnienie dostępu pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy oraz uwolnienie zakładników, porwanych 7 października.

 

- Myśl kieruję przede wszystkim do ofiar tak wielu konfliktów, które trwają na świecie, począwszy od tych w Izraelu i Palestynie oraz na Ukrainie - powiedział papież zwracając się do wiernych z centralnej loggii bazyliki Świętego Piotra.

 

ZOBACZ: Papież Franciszek zdradza kulisy konklawe. "Próbowano mnie wykorzystać"

 

- Niech Zmartwychwstały Chrystus otworzy drogę pokoju dla umęczonej ludności tych regionów. Prosząc o poszanowanie zasad prawa międzynarodowego apeluję o wymianę wszystkich więźniów między Rosją i Ukrainą; wszystkich za wszystkich - wezwał Franciszek.

 

- Ponawiam apel o to, aby zagwarantowano możliwość dostępu pomocy humanitarnej dla Gazy i proszę ponownie o szybkie uwolnienie zakładników porwanych 7 października zeszłego roku i o natychmiastowe zawieszenie broni w Strefie Gazy - dodał. 

 

- Nie pozwólmy na to, by działania wojenne dalej powodowały poważne reperkusje dla ludności cywilnej, będącej już u kresu sił, a przede wszystkim dla dzieci. Ileż cierpienia widzimy w ich oczach - zaapelował papież.

Dawid Kryska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie