Fundusz Sprawiedliwości. Schetyna o przeszukaniach: Nie mamy krótkiej pamięci

Polska
Fundusz Sprawiedliwości. Schetyna o przeszukaniach: Nie mamy krótkiej pamięci
Polsat News
Grzegorz Schetyna

- Sprawę Funduszu Sprawiedliwości trzeba wyjaśnić do bólu - powiedział Grzegorz Schetyna. - I to będzie bolało, tu nie ma innej możliwości jak upublicznienie tego wszystkiego - dodał. Jak zaznaczył senator Koalicji Obywatelskiej, "wystąpienie ministra Ziobry było dosyć rozpaczliwe".

ABW przeszukała domy polityków prawicy, w tym Zbigniewa Ziobry, który jest w trakcie leczenia nowotworu. Były minister sprawiedliwości ogłosił, że przerwał terapię i zjawił się przed swoją nieruchomością w Jeruzalu pod Warszawą.

 

W środowym "Gościu Wydarzeń" do sprawy odniósł się senator KO Grzegorz Schetyna. - Nie skomentowałbym choroby Zbigniewa Ziobry, ale rzecz nie dotyczy jego, tylko tego, co robiono w Ministerstwie Sprawiedliwości - uzasadnił.

 

ZOBACZ: Przeszukania w domu polityków. Adam Bodnar: Prokuratura miała prawo

 

Jego zdaniem wystąpienie Ziobry przed swoim domem "było dosyć rozpaczliwe". - Tak jak i cała obrona tego, co robiono z Funduszem Sprawiedliwości i skokiem na publiczną kasę - sprecyzował.

Przeszukania i zatrzymania ws. Funduszu Sprawiedliwości. "To będzie bolało"

Zdaniem Schetyny akcja przeszukiwań w mieszkaniach polityków była skoordynowana na dużą skalę. - To nie jest prosta operacja. Za tak szeroko zakrojona akcją stoją poważne powody. Będziemy mogli ją ocenić, jak zobaczymy dalsze efekty działań - mówił. 

 

Zadeklarował, że "wierzy w służby i odnowioną prokuraturę". - Wierzę, że były przyczyny do takiej akcji. Sprawę Funduszu Sprawiedliwości trzeba wyjaśnić do bólu. I to będzie bolało, tu nie ma innej możliwości jak upublicznienie wszystkiego. Ta sprawa wywoływała dużo kontrowersji - przypomniał.

 

WIDEO: Grzegorz Schetyna o dochodzeniu ws. Funduszu Sprawiedliwości: To będzie bolało

 

 

Jak przekazał senator KO, należy dogłębnie zbadać wszystko ws. Funduszu Sprawiedliwości. - Będą w tej sprawie nowe informacje. Jak sądzę, już w przyszłym tygodniu. Jestem przekonany, że ci którzy łamali prawo, defraudowali publiczne pieniądze, za to odpowiedzą - dodał.

 

ZOBACZ: Zbigniew Ziobro pojawił się przed swoim domem: Trwa spektakl bezprawia

 

Polityk ocenił, iż Fundusz Sprawiedliwości to było "państwo w państwie". - Mówię tu o "królestwie ministra Ziobry". To się skończyło - zaznaczył. 

 

Zapewnił, że obecny obóz rządzący "nie ma krótkiej pamięci". - Pamiętamy, jak przeszukiwano mieszkanie posła Gawłowskiego. Dlatego musimy pamiętać o standardach - powiedział Schetyna.

 

Na pytanie Bogdana Rymanowskiego, czy standardy działania służb są idealne, polityk odpowiedział, że "muszą takie być". - Zrobimy wszystko, aby takie były. Na tym też polega kontrola parlamentu nad funkcjonowaniem ministerstw - uznał.

Ambasador Rosji zignorował polskie MSZ. "Zachowanie poza standardem"

Senator Koalicji Obywatelskiej odniósł się do sytuacji z ambasadorem Andriejewa. Rosyjski dyplomata nie stawił się na zaproszenie w MSZ po incydencie z rakietą nad Polską. - Zachowanie ambasadora było poza standardem. Taki jest zawsze obyczaj, że dyplomata się pojawia na zaproszenie.

 

ZOBACZ: Ambasador Rosji Siergiej Andriejew wyjechał z Polski. MSZ wyjaśnia

 

Skomentował również decyzję o natychmiastowym odwołaniu generała broni Jarosława Gromadzińskiego z dowództwa Eurokorpusu.- Tę sprawę należy wyjaśnić. Mam nadzieję, że jutro odniesie się do tego Ministerstwo Obrony Narodowej - skwitował.

 

Wcześniejsze odcinki "Gościa Wydarzeń" dostępne tutaj.

Michał Blus / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie