Brodnica. Wypadek podczas protestu rolników. Kobieta potrąciła policjanta

Polska
Brodnica. Wypadek podczas protestu rolników. Kobieta potrąciła policjanta
PAP/Marian Zubrzycki
Protest rolników (zdjęcie ilustracyjne)

Do groźnego wypadku doszło w miejscu protestu rolników w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie). Kierująca samochodem osobowym kobieta potrąciła policjanta. Poszkodowany funkcjonariusz trafił do szpitala. Jak się okazało 41-latka prowadziła auto będąc pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 6:00 rano. Wówczas jak relacjonuje oficer prasowy KPP w Brodnicy sierż. szt. Paweł Dominiak policjanci byli obecni ma miejscu urządzonej przez protestujących rolników blokady. 

Wypadek na proteście rolników w Brodnicy

W ramach zabezpieczenia protestu, zamiast barierek ustawiono drewniane palety. - Kierująca Fordem Focusem wjechała z rozpędu w palety i zignorowała polecenie policjanta, który kazał jej się zatrzymać, a później potrąciła innego funkcjonariusza - przekazał polsatnews.pl policjant.

 

ZOBACZ: Żnin. Wypadek na proteście rolników. Ciężarówka wjechała w blokadę

 

Funkcjonariusz z niezagrażającymi życiu obrażeniami został przewieziony karetką do szpitala na badania. Doznał urazu nogi, ale już został wypisany. 

 

Sprawczynią wypadku jest 41-letnia mieszkanka Rypina. Badanie trzeźwości wykazało u niej 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Według informacji "Gazety Pomorskiej" kobieta śpieszyła się do pracy.

 

ZOBACZ: Starcie z policją na proteście rolników. "My do was z sercem"

 

Jej samochód został zabrany przez lawetę, a ona sama została zatrzymana przez policję. Na razie przebywa na izbie wytrzeźwień. Później zostaną postawione jej trzy zarzuty: jazdy pod wpływem alkoholu, niezatrzymania się do kontroli oraz potrącenia człowieka. 

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie