Żnin. Wypadek na proteście rolników. Ciężarówka wjechała w blokadę

Polska Aleksandra Boryń / sgo / polsatnews.pl
Żnin. Wypadek na proteście rolników. Ciężarówka wjechała w blokadę
Twój News/ŁUKASZ
Wypadek Żnin. Ciężarówka wjechała w blokadę rolników

Ciężarówka wjechała w blokadę rolników na węźle Rogowo koło Żnina. Podczas incydentu zostały uszkodzone cztery ciągniki. Mimo bardzo groźnie wyglądającej kolizji nikomu nic się nie stało. Wiadomo, że kierowca był trzeźwy. Na razie trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło ok. 1 w nocy ze środy na czwartek. Kierujący ciężarówką z naczepą 63-latek wjechał w blokadę rolników na pasie drogi ekspresowej nr. 5 w miejscowości Łaziska. 

Ciężarówka wjechała w blokadę rolników

- Mężczyzna to mieszkaniec powiatu mogileńskiego. Na razie nie wiadomo, czemu wjechał w ciągniki - przekazał nam podinsp. Krzysztof Jaźwiński zastępca naczelnika wydziału prewencji i ruchu drogowego KPP Żnin. 

 

Na miejscu pojawiły się trzy jednostki straży pożarnej, pięć zastępów policji oraz pogotowie ratunkowe. Podczas zdarzenia w pojazdach rolniczych nie było kierowców. Mimo bardzo groźnie wyglądającej kolizji, w tym poważnego uszkodzenia czterech ciągników, obecni na miejscu rolnicy oraz kierowca ciężarówki nie odnieśli obrażeń. 

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek na A4. Trzy osoby nie żyją, są ranni

 

Możliwe, że jeden z rolniczych pojazdów poniósł szkodę całkowitą, ponieważ jak udało nam się ustalić został przełamany na pół. 

 

- Kierujący ciężarówką opuścił pojazd przed przyjazdem straży i poczekał na policję - kpt. Łukasz Adamowski rzecznik prasowy KP PSP w Żninie. - Pojazd nie przewoził niebezpiecznych materiałów - dodał. 

 

- Działania zostały zakończone o 7:30 - przekazał kpt. Adamowski.

Protest rolników w całej Polsce

Przypomnijmy, że w środę w całej Polsce odbyły się protesty rolników. Kierowcy musieli liczyć się z ogromnymi utrudnieniami, ponieważ strajkujący blokowali główne trasy, ronda oraz drogi dojazdowe do większych miast. Łącznie zaplanowano ponad 500 blokad. 

 

Rolnicy sprzeciwiają się Zielonemu Ładowi, importowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy i ograniczaniu hodowli zwierząt w Polsce. Chcą wypłaty rekompensat i wsparcia postulatów rolników w organach Unii Europejskiej. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie