Incydenty podczas protestów rolników. Jeden zakończył się tragicznie

Polska
Incydenty podczas protestów rolników. Jeden zakończył się tragicznie
PAP/Marcin Bielecki
Dramatyczny incydent podczas blokady w Łęczycy

Kierowca dostawczego busa potrącił rolnika, który znajdował się w miejscu blokady w Łęczycy (woj. łódzkie). Mężczyzna trafił do szpitala. - Badamy przyczynę zajścia - przekazał polsatnews.pl asp. szt. Mariusz Kowalski. W godzinach popołudniowych poinformowano o dwóch innych podobnych zdarzeniach. Jedno zakończyło się tragicznie.

Na rondzie Łęczyckich Górników samochód dostawczy cofał, po czym nagle ruszył do przodu i z impetem wjechał w rolnika - wynika z nagrania, które umieścił w serwisie X portal Agro Profil Magazyn Rolniczy.

Incydent na proteście rolników w Łęczycy. "Badamy przyczynę"

Wideo prawdopodobnie zostało zrobione przez samego rolnika, który nagrywał samochód dostawczy, po czym - gdy kierowca busa w niego wjechał - nagle telefon spadł na ziemię. 

 

- Informacje otrzymaliśmy około 12:40. Nasi policjanci pojechali na miejsce. Badamy przyczynę zajścia, jest przedmiotem postępowania - przekazał polsatnews.pl asp. szt. Mariusz Kowalski z policji w Łęczycy. 

 

ZOBACZ: Protesty rolników. Obornik przed domem Szymona Hołowni


Policjant dodał, że rolnik trafił do szpitala. Zaznaczył, że nie poniósł poważniejszych obrażeń.

 

Asp. szt. Mariusz Kowalski przekazał też, że obecnie prowadzone są czynności w kierunku wypadku drogowego. - Musimy poczekać na ustalenia dotyczące przebiegu zdarzenia, przesłuchujemy świadków - podsumował policjant.

 

Kierowca busa był trzeźwy.

Zdarzenia z protestu rolników. Jeden wyjątkowo źle się skończył 

To podobnego incydentu doszło w trakcie rolniczego protestu w Złotowie (woj. wielkopolskie). Jeden z kierowców najprawdopodobniej chciał ominąć blokadę i wjechał na ścieżkę rowerową, a następnie potrącił jednego z uczestników protestu. Demonstrujący nie poniósł jednak poważnych obrażeń.

 

O przebiegu protestu rolników 20 marca przeczytasz na polsatnews.pl.

 

Tragicznie z kolei zakończył się wypadek na drodze ekspresowej S8 w okolicach węzła Syców Zachód (woj. dolnośląskie). Auto, którym podróżował 36-latek, stało w korku na tej trasie w kierunku Warszawy, dwa kilometry przed blokadą rolniczą. Mężczyzna wysiadł z samochodu i przeszedł przez barierkę na biegnącą w przeciwnym kierunku nitkę ekspresówki i został tam potrącony.

Karolina Gawot / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie