Rząd w pełni legalnie pozna wiele cennych danych na twój temat. Wszystko przez AML

Technologie
Rząd w pełni legalnie pozna wiele cennych danych na twój temat. Wszystko przez AML
pixabay.com
Advance Mobile Location w Polsce, usługa ratująca życie

W obliczu rosnących wymagań dotyczących bezpieczeństwa publicznego Polska już wkrótce zaimplementuje zaawansowaną technologię lokalizacyjną, znaną jako AML (Advanced Mobile Location), mającą na celu optymalizację procesu reagowania służb ratunkowych. Dzięki tej innowacji możliwe będzie precyzyjne określenie miejsca, z którego dokonano połączenia alarmowego. 

Technologia AML wyróżnia się nadzwyczajną dokładnością, przewyższając tradycyjne metody lokalizacji, co jest kluczowe dla skrócenia czasu odpowiedzi w sytuacjach kryzysowych. 

Czym tak właściwie jest AML?

Wdrożenie tego standardu na terenie Polski wpisuje się w szerszy trend obserwowany w krajach Unii Europejskiej, gdzie większość państw członkowskich już korzysta z tej technologii i bardzo ceni sobie jej uniwersalność i efektywność – na przykład w działaniu służb ratunkowych.

 

ZOBACZ: Jest już iOS 17.4. Zmiany są rewolucyjne


Kluczowym obszarem funkcjonowania AML jest jej integracja z dominującymi systemami operacyjnymi (Android, iOS) oraz współpraca z operatorami telekomunikacyjnymi. Gwarantuje to powszechną dostępność i niezawodność usługi. 

W jaki sposób AML może nam pomóc?

Zastosowanie tej technologii ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa obywateli, umożliwiając służbom ratunkowym błyskawiczną reakcję na zgłoszenia. W kontekście współczesnych wyzwań, takich jak rosnąca liczba wypadków czy katastrof naturalnych, standard AML na pewno docenią ratownicy, ale i strażacy czy policjanci lub wojsko.

 

ZOBACZ: Poznaliśmy polską cenę Motoroli Moto g24 power. Z pewnością skusi wiele osób!


Warto jednak w tym miejscu dopowiedzieć, że Komisja Europejska daje krajom członkowskim sporo czasu na wdrożenie tego standardu. Precyzując: aż do 2027 roku. I to właśnie wtedy zostanie ona uruchomiona w naszym kraju. Niedawno o rozpoczęciu prac w tej sprawie poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.

 

red/ / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie