Jest już iOS 17.4. Zmiany są rewolucyjne

Technologie
Jest już iOS 17.4. Zmiany są rewolucyjne
pixabay.com
Zaktualizowane oprogramowanie to odpowiedź na unijne regulacje

W obliczu nowych regulacji prawnych nałożonych przez instytucje europejskie, gigant technologiczny z Cupertino zaktualizował swoje oprogramowanie dla mobilnych urządzeń. Najświeższe wersje systemów operacyjnych iOS oraz iPadOS, oznaczone numerem 17.4, wprowadzają innowacje skierowane przede wszystkim do konsumentów z państw członkowskich UE. 

Wśród najbardziej istotnych modyfikacji znajduje się liberalizacja polityki dotyczącej instalacji oprogramowania, co oznacza przełamanie monopolu App Store i otwarcie na alternatywne źródła aplikacji oraz systemy rozliczeniowe. 

Jakie zmiany w nowym oprogramowaniu od Apple?

Najnowsze modele smartfonów, iPhone 15 oraz jego bardziej zaawansowana wersja Pro, zostały wyposażone w zaawansowane narzędzia diagnostyczne baterii, które pozwalają na szczegółowy wgląd w jej stan techniczny. To rozwiązanie jest odpowiedzią na wymagania dotyczące przejrzystości i długowieczności komponentów elektronicznych. 

 

ZOBACZ: Google rzuca rękawicę Apple. Firma chce stworzyć własny ekosystem 


Kolejną istotną nowością jest otwarcie modułu NFC, co do tej pory było zarezerwowane wyłącznie dla systemu płatności Apple Pay. Dzięki temu użytkownicy będą mieli możliwość korzystania z różnorodnych metod płatności zbliżeniowych, co stanowi znaczący krok w kierunku interoperacyjności urządzeń. 

iOS 17.4 jeszcze bardziej zadba o bezpieczeństwo

Dodatkowo, w aktualizacji zaimplementowano zaostrzone środki bezpieczeństwa mające na celu ochronę urządzenia przed nieautoryzowanym dostępem w przypadku kradzieży. System ten wymaga dodatkowego uwierzytelnienia biometrycznego, gdy urządzenie znajduje się poza zaufanymi lokalizacjami, co zwiększa szanse na odzyskanie utraconego sprzętu.

ml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie