Wielka Brytania. Król Karol III na spotkaniu z premierem. "Zalałem się łzami"

Świat Bartosz Treder / sgo / polsatnews.pl
Wielka Brytania. Król Karol III na spotkaniu z premierem. "Zalałem się łzami"
Spotkanie premiera i króla Wielkiej Brytanii

- Otrzymałem wiele wspaniałych wiadomości i kartek, zalałem się łzami, czytając większość z nich - powiedział Król Karol III w czasie spotkania z premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem. Szczere wyznanie monarchy dotyczyło wsparcia, jakie otrzymał od obywateli po ogłoszeniu diagnozy nowotworu.

Król Karol III odbył w środę cotygodniowe spotkanie z premierem Wielkiej Brytanii. Mimo że rozmowy są niejawne, pozwolono kamerom uchwycić ich początek, podczas którego brytyjski monarcha zdobył się na szczere wyznanie dotyczące zdiagnozowanego u niego nowotworu.

Wielka Brytania. Szczere wyznanie króla Karola

- Otrzymałem tak wiele wspaniałych wiadomości i kartek, zalałem się łzami, czytając większość z nich-  powiedział król Karol podczas swojej cotygodniowej audiencji z Rishim Sunakiem, który zapewnił brytyjskiego monarchę, że obywatele go wspierają. 

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Nowe wiadomości w sprawie zdrowia Karola III. Głos zabrała królowa Kamila

 

Środowa wizyta była pierwszym oficjalnym spotkaniem króla Wielkiej Brytanii po ujawnieniu, że cierpi na nieokreśloną formę nowotworu.

Spotkanie króla Karola III z premierem Rishim Sunakiem

Pałac Buckingham ogłosił na początku lutego informację, że Król Karol III choruje na nowotwór. W związku z rozpoczęciem leczenia, brytyjski monarcha wstrzymał się od wykonywania części obowiązków publicznych. Diagnoza została postawiona w czasie niedawnego leczenia prostaty. Pałac nie podał jednak więcej szczegółów dotyczących choroby. 

 

ZOBACZ: Król Karol pokazał się publicznie. Pierwszy raz od ujawnienia diagnozy

 

Z całego świata do króla popłynęły słowa otuchy. Prezydent USA Joe Biden podkreślił, że on i jego żona modlą się o szybki powrót do zdrowia Karola.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie