Protest rolników. Utrudnienia w rejonie lotniska w Pyrzowicach. Jest plan objazdów

Polska
Protest rolników. Utrudnienia w rejonie lotniska w Pyrzowicach. Jest plan objazdów
PAP/Jakub Kaczmarczyk/GoogleMaps
Protest rolników, policja wytyczała objazdy w rejonie lotniska

W piątek wszyscy podróżni planujący dostać się w rejon Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice będą musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Planowany jest przejazd rolników. W związku z tym w godzinach 10:00-15:00 policja zarządziła objazdy i apeluje o stosowanie się do jej poleceń.

Osoby, które w piątek 23 lutego planują odlot z lotniska w Pyrzowicach powinny zarezerwować sobie więcej czasu na dojazd do portu. KPP w Tarnowskich Górach poinformowała, że w godzinach 10:00-15:00 na odcinku od ronda na DK78 i trasie S1 do ronda na ulicy Piłsudskiego wystąpią utrudnienia związane z przejazdem rolników.  


Policja rozplanowała trasy alternatywne prowadzącego do portu lotniczego.

Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice. Policja wskazała objazdy w związku z przejazdem rolników

 Dojazd do lotniska od strony Tarnowskich Gór dla samochodów będzie możliwy DK78 przez ulicę Męczenników, następnie zaleca się jazdę ulicą Wolności w kierunku portu. Z kolei dla pojazdów ciężarowych możliwy będzie przejazd w kierunku trasy S1 lub DK78. Inna trasa, pozwalająca uniknąć utrudnień będzie prowadzić przez DW913 w kierunku DK86 w Będzinie. 

 

ZOBACZ: Protest rolników. Zablokowane drogi krajowe, ekspresowe i autostrady. Do kiedy potrwają utrudnienia?


Do lotniska będzie można dostać się także od strony Siewierza. Mundurowi poprowadzili objazd poprzez drogę w Mierzęcicach, gdzie trzeba kierować się w stronę trasy A1 lub S1. W przypadku chęci dostania się bezpośrednio na port lotniczy, należy skręcić w ulicę Gminną bądź Wspólną, a następnie w Kolejową, a potem w ulicę Siedliska w kierunku lotniska


Na Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice będzie można dojechać także przez Nową Wieś w powiecie będzińskim. Tam należy skręcić z DK 78 w ulicę Wojska Polskiego, skierować się w ulicę Osiedle, a następnie w ulicę Siedliska.  

Protest rolników. Policja zaapelowała o ostrożną jazdę

Funkcjonariusze na stronie Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach opublikowali zdjęcia pokazujące dokładne trasy wytyczonych objazdów

 

ZOBACZ: Gorzyczki. Skandaliczny transparent na proteście rolników. Mamy wyjaśnienia organizatora


Dodatkowo zaapelowali do wszystkich, aby "właściwie" zaplanowali podróż do lotniska i jego okolic oraz zachowali na drodze szczególną ostrożność. "Prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, a także sygnałów dawanych przez policjantów i inne służby uprawnione do kierowania ruchem pojazdów" - napisano w komunikacie.  

Karina Jaworska / sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie