Wierni zachwyceni pomysłem księdza. Tego nie spodziewali się w kościele

Polska
Wierni zachwyceni pomysłem księdza. Tego nie spodziewali się w kościele
Google Maps
W kościele powstała sala zabaw dla dzieci

Proboszcz jednej z parafii w Wielkopolsce zrobił niespodziankę wiernym i przystosował jedną z kaplic w kościele dla małych dzieci. Decyzja księdza zaskoczyła parafian, którzy są zachwyceni inicjatywą duchownego.

Proboszcz parafii pod wezwaniem Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pleszewie (woj. wielkopolskie) zorganizował w kościele miejsce zabaw dla dzieci.

 

Kącik dla maluchów został umiejscowiony w kaplicy św. Józefa. Znalazły się w nim pufy, stoliki, gry planszowe, kolorowanki i kredki.

 

ZOBACZ: Polacy zabrali głos na temat Kościoła. To zachowanie nie podoba się większości

 

"Rodzice, wychodzimy Wam naprzeciw. Tworzymy Kościół przyjazny, gdzie każdy będzie przyjęty, przede wszystkim ze swoimi ograniczeniami" - przekazał ksiądz Dariusz Brylak w poście opublikowanym na facebookowym profilu parafii.

 

Duchowny zaapelował do parafian, aby również wykazali się inicjatywą. "To miejsce - kaplicę Józefa - proszę już tworzyć samemu. Uczymy się odpowiedzialności i uważności. Proszę dbać, żeby niczego tam nie brakowało" - napisał.

Parafianie zachwyceni pomysłem księdza

To jednak nie koniec udogodnień. Ksiądz poinformował, że wkrótce na terenie plebanii powstanie salonik z toaletą, która będzie wyposażona w przewijak dla dzieci.

 

"Żeby mama miała spokój w sobie, że ktoś o niej pomyślał w Kościele" - wytłumaczył ksiądz. 

 

ZOBACZ: Mnożące się przypadki nieważnych sakramentów. Watykan wydał notę

 

Inicjatywa księdza spodobała się wiernym. "Super pomysł. Ja pamiętam taki czas w kościele, kiedy jeden z poprzednich proboszczów prosił, aby uciszyć dzieci w trakcie mszy świętej dedykowanej dla dzieci" - napisała jedna z parafianek.  

 

"To się nazywa wychodzenie księdza do ludzi - odpowiedź na potrzeby ludu Bożego! Bogu dzięki za księdza Dariusza" - dodała inna. 

 

"Przyjemnie będzie iść całą rodziną na mszę z roczniaczkiem na pokładzie" - skomentowała kolejna.

dk/anw / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie