Wiek Joe Bidena. Amerykanie jednoznacznie go ocenili

Świat
Wiek Joe Bidena. Amerykanie jednoznacznie go ocenili
AP Photo/Andrew Harnik
Amerykanie ocenili w sondażu, że Joe Biden jest zbyt stary na kolejną kadencję w Białym Domu

Joe Biden jest zbyt stary na kolejną kadencję w Białym Domu - twierdzi przeważająca większość ankietowanych w najnowszym sondażu. To cios w kampanię prezydenta, którego sztab stara się rozwiać pogląd, że nie jest on w stanie skutecznie sprawować swojej funkcji przez kolejną kadencję

Według sondażu ABC News/Ipsos, który opublikowano w niedzielę po przeprowadzeniu 9 i 10 lutego - kilka dni po raporcie specjalnego prokuratora Roberta Hura, który określił Joe Bidena jako "starszego mężczyznę mającego dobre intencje i słabą pamięć" - 86 proc. Amerykanów uważa, że Biden, który ma 81 lat, jest za stary, by piastować stanowisko kolejną kadencję.

 

59 proc. ankietowanych stwierdziło, że zarówno Joe Biden, jak i mający 77 lat Donald Trump są za starzy, by sprawować urząd prezydenta - pisze portal Politico.

Wiek Joe Bidena. Amerykanie jednoznacznie go ocenili

Sondaż to cios w kampanię Bidena, podczas której sztab osób - na czele z prezydentem - stara się rozwiać pogląd, że nie jest on w stanie skutecznie sprawować swojej funkcji przez kolejną kadencję po tym, jak raport Hura przedstawił miażdżącą ocenę bystrości jego umysłu.

 

Hur został w zeszłym roku wyznaczony do zbadania możliwego niewłaściwego obchodzenia się przez Bidena z tajnymi dokumentami, po tym jak znaleziono je w jego domu i byłym biurze.

 

ZOBACZ: NATO reaguje na słowa Trumpa. "Podważa nasze bezpieczeństwo"

 

Śledczy nie znaleźli co prawda wystarczających dowodów, aby oskarżyć Bidena (mówimy o ewentualnych nieprawidłowościach w czasach wiceprezydentury - red.), ale napisali, że jego pamięć "wydawała się mieć znaczne ograniczenia". Stwierdzili m.in., że obecny gospodarz Białego Domu nie pamięta, kiedy był wiceprezydentem ani szczegółów debaty na temat wysłania dodatkowych żołnierzy do Afganistanu.

 

Współpracownicy Bidena dokładają wszelkich starań, aby podważyć jego wizerunek zawarty w raporcie Hura. Sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mayorkas stwierdził w wywiadzie dla NBC, że "najtrudniejszą częścią spotkania z prezydentem Bidenem jest przygotowanie się do niego, ponieważ jest bystry, intensywnie wnikliwy, zorientowany na szczegóły i skupiony".

Aleksandra Cieślik / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie