Warszawa. Urzędnicy ogłosili sukces. Autobus 349 nie ruszył

Polska Aleksandra Boryń / sgo / PAP/ polsatnews.pl
Warszawa. Urzędnicy ogłosili sukces. Autobus 349 nie ruszył
Flickr.com
Autobus 349 nie wyjechał na ulice Warszawy. ZTM się tłumaczy

Od 29 stycznia na warszawskich ulicach miała pojawić się linia autobusowa 349, jednak coś poszło nie tak. Mimo ogłoszonego sukcesu przez władze dzielnicy Bemowo autobus nie pojawił się na trasie. Powód? - Nie zostały wykonane wszystkie elementy infrastruktury - tłumaczy rzecznik ZTM. Kiedy więc można się spodziewać linii 349 na trasie?

"Autobus 349 do przychodni na Coopera już od poniedziałku" - informował w czwartek Jarosław Dąbrowski Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo. Tymczasem 29 stycznia żaden autobus o takim numerze nie pojawił się na trasie. Zarząd Transportu Miejskiego wyjaśnił czemu. 

Linia autobusowa 349 miała ruszyć w poniedziałek. Coś poszło nie tak

- Nie zostały wykonane wszystkie elementy infrastruktury na terenie parkingu przychodni (oznakowanie i przejście dla pieszych), konieczne dla bezpiecznego przewozu pasażerów - powiedział rzecznik ZTM Tomasz Kunert. A dlaczego plany nie zostały zrealizowane?

 

Rzeczniczka Bemowa Natalia Walka powiedziała, że powodem nieprzygotowania infrastruktury były trudne warunki atmosferyczne. Ale jednocześnie zapewniła, że "trwają ostatnie prace, w tym m.in. oznaczenia skrajni na zadaszeniu zjazdu do parkingu podziemnego". 

Kiedy autobus 349 ruszy na ulice Warszawy?

- Po wykonaniu prac ZTM potrzebuje kilku dni na zmianę struktury przydziału pojazdów do linii tak, aby przewoźnik odpowiednio wcześniej mógł zmienić grafiki pracy kierowców. Autobus linii 349 powinien ruszyć na tej trasie od poniedziałku, 5 lutego - zapewniła Walka.

 

W dzielnicy Bemowo od jakiegoś czasu trwają zmiany. W miejscu, gdzie jeszcze niedawno były puste pola, budują się kolejne osiedla, powstała również przychodnia lekarska przy ul. Coopera, jednak problemem jest komunikacja. Co prawda znajduje się tam metro, ale jest problem z nadziemnym transportem. 

 

ZOBACZ: Warszawa. Na siedzibie PiS pojawił się napis. "Duda, Kamiński, Wąsik - jesteście gnidami"

 

Urzędnicy podjęli w tym kierunku działania, jednak sukces został ogłoszony zbyt wcześnie. Jeśli tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem, od poniedziałku linia 349 będzie kursować na trasie: Metro Bemowo, Powstańców Śląskich, Człuchowska, Lazurowa, Batalionów Chłopskich, Coopera, Przychodnia Coopera, Coopera, Batalionów Chłopskich, Lazurowa, Górczewska, Metro Bemowo.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie