"Debata Dnia". Jan Kanthak "straszy" premierem. "Aresztuje 100 posłów PiS"

Polska
"Debata Dnia". Jan Kanthak "straszy" premierem. "Aresztuje 100 posłów PiS"
Polsat News
Poseł Jan Kanthak w "Debacie Dnia"

Zdaniem posła Suwerennej Polski Jana Kanthaka "Donald Tusk wraz z marszałkiem Szymonem Hołownią i ministrem sprawiedliwości Adamem Bodnarem mogą wpaść na pomysł aresztowania 100 posłów Prawa i Sprawiedliwości, by odrzucić weto prezydenta, jeżeli takie się pojawi". - Poseł Kanthak uprawia propagandę - odpowiedział w "Debacie Dnia" wicemarszałek Senatu Michał Kamiński.

KPRP poinformowała w środę, że prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o podpisaniu czterech ustaw, m.in. ustawy budżetowej na 2024 r. Jednocześnie, jak poinformowano KPRP, prezydent zdecydował o skierowaniu tych ustaw do Trybunału Konstytucyjnego, wskazując na wątpliwości dotyczące uchwalenia ustaw bez "możliwości udziału w pracach Sejmu nad tymi ustawami przez posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika".

 

ZOBACZ: Ułaskawienie Wąsika i Kamińskiego. Kancelaria Prezydenta wydała komunikat

 

"Analogiczne działania będą podejmowane przez Prezydenta RP każdorazowo w przypadku uniemożliwienia posłom wykonywania ich mandatu, pochodzącego z wyborów powszechnych" - dodano.

Kanthak: Tusk z Hołownią i Bodnarem aresztują 100 posłów PiS

Między innymi na ten temat rozmawiano w "Debacie Dnia".

 

- Proszę sobie wyobrazić, że przy kolejnych posiedzeniach Sejmu Tusk stwierdzi, że chce odrzucić weto prezydenta - o ile takie by było - ale nie ma większości konstytucyjnej, więc dogada się z Hołownią w jego gabinecie oraz z Bodnarem i aresztuje 100 posłów PiS. Będzie w stanie przeprocedować wtedy ustawę. Pani redaktor się uśmiecha... Ja też bym się uśmiechał, gdybyśmy nie żyli w tej rzeczywistości. Patrząc na działania rządu 13 grudnia, spodziewam się wszystkiego - podkreślił Jan Kanthak z Suwerennej Polski.

 

WIDEO: "Debata Dnia" w Polsat News

 

 

Z kolei wicemarszałek Senatu Michał Kamiński zaznaczył, że "czuje się bardzo niezręcznie".

 

- Albo musiałbym uznać, że - czego nie podejrzewam - ma jakiś problem z rzeczywistością i wtedy należałoby mu współczuć, a w przeciwnym razie muszę uznawać, że poseł Kanthak uprawia propagandę. Z tym, że uprawia ją bez umiaru i logiki. Cała wymowa pana posła, że my tu możemy aresztować posłów jest absurdalna, bo pan Kamiński i Wąsik zostali skazani za nadużycia władzy - zaznaczył.

ac / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie